Galimai 33-čiai NATO narei – 33 tūkst. Ukrainos vėliavų Vilniuje

Liepos 11 – 12 dienomis Vilniuje vyksiantis NATO viršūnių susitikimas prikaustys pasaulio dėmesį. Tai istorinis įvykis ne tik Lietuvai, jos vardą įrašysiantis į ateities vadovėlius. Šis susitikimas turės milžinišką reikšmę Ukrainai ir visam demokratiškam pasauliui. Viliamasi, kad prie Aljanso prisijungus Suomijai, o netrukus, tikėtina, ir Švedijai, Ukraina galėtų tapti 33-čia NATO nare.

Dvi didžiausios Ukrainą remiančios labdaros organizacijos „Blue / Yelow“ ir „Stiprūs kartu“ skelbia akciją „Keliu vėliavą už Ukrainą NATO!“. Jos tikslas – atkreipti pasaulio lyderių ir žiniasklaidos dėmesį į lietuvių paramą nuo karo siaubo kenčiančiai Ukrainai.

„Mūsų sumanymas susideda iš dviejų dalių. Pirmiausia, birželio 25 d. Ukrainos sostinėje startuoja bėgimo maratonas Kijevas – Vilnius. Jo metu ukrainiečiai ir lietuviai, žinomi sportininkai, muzikantai bei visuomenininkai keisdamiesi neš Ukrainos kovinę vėliavą į Vilnių. 33 bėgikai per 16 dienų įveiks apie 1500 km ir atneš simbolinę žinią – Ukraina verta būti NATO“, – sakė organizacijos „Stiprūs kartu“ iniciatorius Edmundas Jakilaitis.

Vakar kovos vėliavą su mūšių ženklais – kulkų pramuštomis skylėmis, mūšio lauke netoli Bachmuto organizatoriams perdavė buvęs Rados narys, Ternopilio gubernatorius, o dabar 10-tos šturmo brigados „Edelveis“ vadas Stepan Barna.

Kovos vėliavos pasitikimas ir jos pakėlimo ceremonija organizuojama liepos 11 dieną Vilniaus Lukiškių aikštėje. Čia vyks baigiamasis koncertas su lietuvių ir ukrainiečių atlikėjų pasirodymais.

Antroji akcijos dalis – Ukrainos vėliavų jūra Vilniaus ir visos Lietuvos gatvėse.

„Kviečiame visus nuo liepos 7 d. prie savo namų, prie įstaigų, languose, balkonuose ir automobiliuose iškelti ukrainietišką dvispalvę. Laikykime jas bent iki 13 dienos, kad pasaulis pajustų mūsų paramos jėgą. Sekantį kartą jas kelsime, kai Ukraina švęs visų mūsų pergalę“, – ragino „Blue / Yellow“ steigėjas Jonas Ohman.

Prie akcijos „Keliu vėliavą už Ukrainą NATO!“ jungiasi privatūs verslai ir valstybinės institucijos. Skaičiuojama, jog vien Vilniuje turėtų plevėsuoti ne mažiau 33 tūkst. Ukrainos vėliavų.

Bėgikų kelią iš Kijevo į Vilnių ir visą naujausią informaciją apie akcijos eigą galima sekti „Blue / Yellow“ ir „Stiprūs kartu“ socialiniuose tinkluose bei specialiai sukurtame tinklapyje https://www.keliuveliava.lrt.lt/