Svarbi informacija
Vilniečiams su negalia perkama 15 butų
Vilniaus miesto taryba pritarė sprendimui pirkti 15 butų, kuriuose savarankiškai apsigyvens pilnamečiai vilniečiai su proto ar psichikos negalia, užtikrinant socialinių darbuotojų individualią pagalbą.
„Šiuo metu apsaugoto būsto paslaugos jau teikiamos 14-ai vilniečių ir jų plėtra yra būtina. Šių paslaugų esmė – gerinti žmonių su negalia integracijos galimybes, skatinti jų savarankiškumą ir orų gyvenimą mieste. Tai yra dalis institucinės globos pertvarkos projekto, kuriam pasibaigus šiais metais ir toliau bus tęsiami pradėti darbai dėl geresnės žmonių su negalia situacijos“, – kalbėjo Vilniaus mero pavaduotoja Simona Bieliūnė.
Vilniaus miesto savivaldybė 30-iai vilniečių pirks 2-3 kambarių butus skirtingose Vilniaus vietose. Juose apsigyvens po 2 žmones, kurie gali gyventi savarankiškai, užtikrinant tęstinės pagalbos teikimą. Kiekvieną dieną pas juos lankysis socialiniai darbuotojai, padėsiantys spręsti įvairius kasdienius klausimus, buities darbus, padės ugdytis finansinį raštingumą, ieškotis darbo.
„Tai lyg pereinamasis laikotarpis, kurio metu užtikrinama socialinių darbuotojų pagalba. Apsaugoto būsto paslaugos bus teikiamos trejus metus. Per tą laikotarpį žmogus turėtų išmokti gyventi savarankiškai“, – įsitikinusi Vilniaus miesto savivaldybės Socialinės integracijos poskyrio vedėja Irena Kiselienė.
Butų įsigijimui skirta iki 2,6 mln. Eur. Numatyta, kad bus perkami visiškai įrengti, su virtuvės įranga, ne senesni kaip 2000 m. statybos būstai. Planuojama, kad žmonės į šiuos butus galėtų atsikraustyti jau nuo kitų metų.
Individualiuosius pagalbos poreikius turintys vilniečiai panašius įgūdžius ugdosi ir savarankiško gyvenimo namuose, kurių mieste yra trys. Jų gyventojai savo kasdienes veiklas planuoja savarankiškai, prireikus specialistai užtikrina reikiamą pagalbą. Šiuo metu Vilniuje statomi dar 2 grupinio gyvenimo namai, kuriuose iš viso apsigyvens 20 žmonių su proto negalia.
Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]
Taip pat skaitykite:
Vilniaus miesto savivaldybė dėkojo profesinę šventę minėsiantiems socialiniams darbuotojams
Rudenėjantį rugsėjo 21 d. vakarą Vilniaus miesto savivaldybė pakvietė mieste dirbančius socialinius darbuotojus į padėkos vakarą artėjančiai profesinei dienai paminėti. Šis tradicinis renginys ne tik galimybė tarti vieni kitiems dėkingumo žodžius, bet ir šiai profesinei... ❯❯❯
2023-09-22
Kviečiame dalyvauti sveikatos sistemos dalyvių forume
Rugsėjo 22–23 d. Vilniuje Jaunųjų gydytojų asociacija (JGA) jau septintąjį kartą rengia sveikatos sistemos dalyvių forumą „TransForm“. „Tech Arts Conference and Gallery Space“ erdvėje kartu su užsienio bei Lietuvos ekspertais bus aiškinamasi, kas yra sveikatos kultūra bei... ❯❯❯
2023-09-18
Sostinės senjorai kviečiami į sporto šventę
Šiais metais pirmą kartą SOSTINĖS DIENŲ ir VILNIAUS SPORTO ŠVENTĖS metu vyks Sporto šventė senjorams, kurią organizuoja VšĮ “Sėkmės idėja” jau šešerius metus dirbanti išskirtinai tik su vyresnio amžiaus grupe – senjorais. Kaip žinia, kasmetinė rugsėjo mėnesio... ❯❯❯
2023-08-30
Beveik du šimtai vaikų sostinėje laukia globėjų: ką reikia žinoti apie globą Lietuvoje
Globos situacija Vilniuje, kaip ir visoje šalyje, gerėja – vaikų globos įstaigose mažėja, jų globą perima šeimos, suteikdamos savo namų aplinką ir rūpestį. Tačiau vaikų gerovės srityje dirbantys socialiniai darbuotojai pabrėžia, kad siekiamybė – visiems vaikams suteikti... ❯❯❯
2023-08-25
Rekonstruojamas sostinės Kauno g. įsikūręs pastatas: patalpos bus perduotos Centro poliklinikai
Liepą pasirašyta projektavimo paslaugų sutartis dėl pastato Kauno g. 3, Vilnius, kuriame šiuo metu yra įsikūręs Vilniaus miesto savivaldybės Socialinių išmokų skyrius, rekonstravimo. Vilniaus miesto savivaldybei priklausančiose beveik 1500 kv. m patalpose po atnaujinimo veiklą... ❯❯❯
2023-08-01