4-tą kartą menininkus kviečia didžiausia lauko galerija „Menas be stogo“

Gretos Brat kūrinys

Rugpjūtį didžiausia atvira miesto galerija „Menas be stogo“ jau ketvirtą kartą planuoja sugrįžti į Vilniaus gatves. Projektas gimė prieš trejus metus, po pirmojo karantino, siekiant padėti dėl pandemijos nukentėjusiems menininkams – tuomet Vilniaus miesto savivaldybės ir lauko reklamos kompanijos „JCDecaux Lietuva“ iniciatyva sulaukė rekordinio kūrėjų susidomėjimo bei miestiečių įsitraukimo, kurie leidosi į meno paieškas netikėtose miesto vietose.

„Man, kaip miesto merui, svarbu matyti kultūrines iniciatyvas gyvenamuosiuose rajonuose, netradicinėse erdvėse, o projektas „Menas be stogo“ yra būtent tai, ko reikia – ne tik suteikia puikią galimybę ir erdvę menininkams parodyti savo darbus, bet ir puošia visą miestą, ne tik centrines jo dalis. Kviečiu menininkus teikti paraiškas ir gauti galimybę eksponuoti savo kūrinius didžiausioje lauko galerijoje – visame Vilniaus mieste“, – sako sostinės meras Valdas Benkunskas.

Mykolės Ganusauskaitės kūrinys

Projektas „Menas be stogo“ siekia ne tik padėti profesionaliems menininkams būtų plačiau pamatytiems, bet tuo pačiu ši platforma veikia kaip partnerysčių mezgimo ir kūrinių pardavimo tinklas, nes visi projekte dalyvaujantys darbai turi būti parduodami, o kainos nurodomos viešai. Todėl ketvirtą kartą į miesto gatves grįžtantis projektas ne tik nuspalvins miestą įvairiomis nuotaikomis, bet galbūt dalis kūrinių iš menininkų studijų persikels į naujus namus.

Kasmet projektas sulaukia didelio susidomėjimo, sulaukiama daugiau nei 500 profesionalių menininkų paraiškų ir kūrinių. Ir šiemet komisija turės sudėtingą užduotį atrinkti 100 darbų, kurie bus atspausdinti ir eksponuoti mieste esančiose lauko reklamos plokštumose, o dar keli šimtai kūrinių bus rodomi virtualioje galerijoje www.menasbestogo.lt, kuri veikia visus metus. Todėl lauke esanti galerija kvies pasižvalgyti ir į internetinę jos versiją, kur lankytojai ras daugybę skirtingų kūrinių, raiškos formų bei įvairių kartų kūrėjų. Kasmet projekte dalyvauja ir jau visiems gerai žinomi menininkai ir dar tik savo kūrybinį kelią pradedantys talentai.

„Prieš kelis metus pradėdami šį projektą nesitikėjome, kad jis turės tokią tąsą, tačiau menininkų susidomėjimas ir miestiečių palaikymas rodo, kad jis yra laukiama vasaros proga susitikti kūrėjams ir meno mylėtojams. Tikimės šiemet sulaukti įdomių ir netikėtų kūrinių, kurie sostinės gatvėse sukurs naujų kontekstų“, – sako lauko reklamos kompanijos „JCDecaux Lietuva“ vadovė Žaneta Fomova.

Dalyvavimas projekte nemokamas, visus kūrinių spaudos ir eksponavimo kaštus dengia projekto organizatoriai – Vilniaus miesto savivaldybė, lauko reklamos bendrovė „JCDecaux Lietuva“. Projekte kviečiami dalyvauti visi profesionalūs menininkai arba jiems atstovaujančios galerijos. Kūrinius galima pateikti iki liepos 5 d. (imtinai), užpildant šią anketą: https://forms.gle/YvZJFLjYrxFMiQvL6

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]