Festivalio „Jaunas kaip Vilnius“ vedėjai I. Krupavičius ir G. Martirosian: Vilniaus gimtadienį turi švęsti visa Lietuva 

© Saulius Žiūra

Liepos 25-ąją, Vilniuje suskambės jau antrus metus vyksiantis šventinis festivalis „Jaunas kaip Vilnius“, skirtas šiais metais minimam 700 metų Vilniaus jubiliejui. Šv. Kristoforo dieną Vingio parkas taps unikalia muzikos arena, kurioje savo pasirodymais stebins garsiausi šalies klasikinės ir populiariosios muzikos scenos vardai, o renginį užbaigs garsių užsienio grupių „Bastille“ ir „Clean Bandit“ koncertai. Festivalio vedėjai Ignas Krupavičius ir Gabrielė Martirosian žada Vilniui atiduoti visą savo širdį ir nustebinti susirinkusiuosius įvairiomis staigmenomis.

Vilnius – išskirtinis miestas 

Festivalio „Jaunas kaip Vilnius“ vedėjai Ignas Krupavičius ir Gabrielė Martirosian su Vilniumi turi ypatingą ryšį. Ignui tai gimtasis miestas, kuriame jis praleido visą savo gyvenimą, tuo tarpu Gabrielė iš arčiau su Lietuvos sostine susipažino tik studijų metu. Abu renginio vedėjai teigia, kad Vilnius be galo patogus miestas mokytis, gyventi ir kurti.

„Manau, kad Vilnius yra labai gera kombinacija tarp galimybių dirbti ir mėgautis aukščiausio lygio poilsiu. Šiame mieste mes turime puikias darbo vietas ir daugybę parkų, miškų ir žaliųjų zonų. Manau, kad Lietuvos sostinė tuo yra išskirtinė ir nedaug Europos miestų gali jai prilygti. Vilnius yra lyg megapolis, bet gerąja prasme, nes čia viskas vyksta daug greičiau, paprasčiau ir efektyviau“, –  sako I. Krupavičius.

Vilnius išskirtinis ne tik savo žaliaisiais plotais, bet ir įvairiomis architektūrinėmis detalėmis. Kur bepasisuksi, ten galima išvysti barokinį miesto senamiestį, XIX a. ar ankstesnius amžius menančius pastatus. Vilniuje savo įspaudą paliko tiek didikai, tiek XX a. iškilūs žmonės. Pasak G. Martirosian, vaikščiodama Vilniuje ji kasdien atranda kažką naujo.

„Mano meilė sostinei gimė studijų Vilniaus universitete metu, kai į paskaitas žingsniuodavau Gedimino prospektu. Nuo to laiko norėjau gyventi tik šiame mieste. Vilniuje jau gyvenu daugiau nei dešimtmetį ir džiaugiuosi galimybe iš pirmos eilės stebėti jo pokyčius bei augimą. Tuo pačiu, neatsižaviu jo begalybe: kas kartą einant šiame mieste galima atrasti dar nematytą momentą, kartais tereikia akis pakelti viršun arba priešingai – nuleisti žemyn“, – apie pažintį su Vilniumi pasakoja G. Martirosian.

700-ąjį Vilniaus gimtadienį turėtų švęsti visa Lietuva

Vilniaus 700 metų gimtadienis – išskirtinė proga, suvienijusi visus vilniečius ir sostinės svečius į vieną kumštį. I. Krupavičius ragina miesto gyventojus mėgautis visomis, su šia švente susijusiomis progomis.

„Jeigu tik yra proga švęsti, tai reikia švęsti, ypač, kai šiais metais minimi jubiliejiniai metai. Būtų tikra nuodėmė ignoruoti mieste vykstančius renginius ir juose nedalyvauti.  Nesvarbu ar tai būtų kameriniai renginiai, ar šaltibarščių šventė, didieji koncertai sutraukiantys minias žmonių. Manau, kad tai ne tik vilniečių, bet ir visos Lietuvos gyventojų šventės, nes žinia apie Lietuvą sklido būtent iš Vilniaus.  Todėl vykstantys šventiniai renginiai yra puiki proga tai paminėti, visiems susivienyti ir švęsti šią visos Lietuvos šventę“ , – pažymi I. Krupavičius.

Vingio parkas – išskirtinė erdvė festivaliui „Jaunas kaip Vilnius“

Vingio parke vyksiantis festivalis „Jaunas kaip Vilnius“ tai didžiausias atviras vasarą vykstantis miesto renginys, sutraukiantis daugybę vilniečių ir miesto svečių. Pernai renginį taip pat vedusi G. Martirosian neslepia, kad jaudinasi prieš artėjantį susitikimą su žiūrovais.

„Man buvo didelė garbė praėjusiais metais susitikti su vilniečiais, susirinkusiais į festivalį „Jaunas kaip Vilnius“, skirtą artėjančiam Vilniaus 700 metų jubiliejui. Koncerto metu Vingio parke apsilankė daugiau nei 45 tūkst. žmonių, tad jaudulio tikrai netrūko. Bandau tik nuspėti, kokie jausmai kils šią liepą, bet neslepiu, kad kūnu jau laksto virpuliukai“, – įspūdžiais dalinasi G. Martirosian.

Pirmą kartą „Jaunas kaip Vilnius“ festivalį vesiantis I. Krupavičius sako, kad tai ne pirmas jo vestas renginys šioje erdvėje. Prieš keletą metų jis buvo visą šalį suvienijančios „Dainų šventės“ vedėju. Tačiau jam, kaip ir daugeliui vilniečių, Vingio parkas turi ypatingą reikšmę.

„Vingio parkas man ir mano šeimai visada asocijavosi su Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio veikla, Dainuojančia revoliucija ir mūsų keliu į laisvę. Paraleliai ta laisvė asocijuojasi su mūsų proveržiu mintyse, sielose ir širdyse. Dar labai gerai prisimenu grupės Foje paskutinį koncertą. Tai tokia erdvė, kuri suburia žmones ir joje gali pasijusti vienybėje su kitais. Tai ypatinga vieta, kurioje blogi orai nėra svarbūs“, –  savo prisiminimais dalijasi I. Krupavičius.

© Saulius Žiūra

Festivalyje „Jaunas kaip Vilnius“ galime laukti ne tik įspūdingų scenos žvaigždžių pasirodymų, bet ir įvairių staigmenų. Pasak G. Martirosian, su Ignu Krupavičiumi jie pažįstami jau ilgą laiką, tad susirinkusieji į Vingio parką gali tikėtis gerai praleisti laiką. „Net neabejoju, kad mūsų visų laukia ypatinga šventė, su garsiausias ir talentingiausiais Lietuvos atlikėjais bei muzikantais. O mudu su Ignu, esame ne tik kolegos, bet ir geri draugai, tad pažadame dovanoti visą savo širdį bei meilę, nes Vilnius to vertas“, –  gerą nuotaiką renginio metu pažada G. Martirosian.

Vilnius savo 700-ojo gimtadienio proga sulaukė įvairiausių sveikinimų ir palinkėjimų. Renginio vedėjai Vilniui nelinki užsidėti naujo rūbo, o veikiau išlikti tokiu, koks jis yra dabar. „Linkiu Vilniui ir vilniečiams išlaikyti savo turimą energiją, nuolat save stebinti, nebijoti improvizuoti ir išeiti iš komforto zonos“, – Vilniui gimtadieninius sveikinimus siunčia I. Krupavičius.

Liepos 25 dieną vyksiantis festivalis „Jaunas kaip Vilnius“ stebins išskirtiniais atlikėjų pasirodymais. Klasikinės muzikos dalyje savo kūrinius atliks Edgaras Montvidas, Ieva Prudnikovaitė, Aušrinė Stundytė ir Kostas Smoriginas. Festivalyje taip pat bus galima išgirsti specialiai šiam renginiui paruoštus Lietuvos populiariausių muzikos atlikėjų duetus. Ant scenos lips Benas Aleksandravičius, Monika Liu, Jessica Shy, Lemon Joy, Vaidas Baumila, Aleksandras Ivanauskas-Fara ir kiti žinomi šalies muzikos vardai. Jie atliks tiek žinomas ir publikos mėgstamas dainas, tiek naujai interpretuotus legendinius kūrinius. Festivalį vainikuos garsių užsienio grupių „Bastille“ ir „Clean Bandit“ koncertai. Daugiau informacijos www.700vilnius.lt. Pilna festivalio programa bus paskelbta netrukus.

 Nemokamas festivalis „Jaunas kaip Vilnius“ – vienas svarbiausių 2023 metų renginių, švenčiant Vilniaus 700 metų jubiliejų. Jubiliejinę programą inicijavo Vilniaus miesto savivaldybė ir kuruoja oficiali Vilniaus miesto verslo ir turizmo plėtros agentūra „Go Vilnius“.