Grigiškių gyventojai sutiko savo miesto įkūrimo 100-etį

Liepos 6-ąją visai Lietuvai švenčiant Valstybės dieną – tūkstančiai grigiškiečių rinkosi centrinėje miesto aikštėje paminėti net dvi tą dieną svarbias šventes: Liepos 6-ąją ir Grigiškių miesto šimtąsias įkūrimo metines.

Nors pirmoje dienos pusėje oras žiūrovių nelepino, o programą papildė vasariškai gausus lietus ir perkūnijos, grigiškiečiams nuotaikos tai visai nesugadino. Šimtai gyventojų rinkosi iškilmingose šventose mišiose, kurių metu atlikėjos iš Ukrainos surengė klasikinės muzikos koncertą. Koncertines programas paruošė ir Grigiškių vaikų darželių ir Grigiškių gimnazijos auklėtiniai, Grigiškių kultūros centro meno mėgėjų kolektyvai.

Ypatingo dėmesio sulaukė fotografės Ievos Ciesiūnaitės įkurta šimtmetį švenčiančio grigiškiečio portretų fotostudija, kurios metu pavyko įamžinti virš 400 skirtingų portretų. Paroda bus eksponuoja rudenį.

Renginio metu scenos ekrane buvo rodomos istorinės Grigiškių ir grigiškiečių nuotraukos. Prie šio Grigiškių kultūros centro parengto istorinių fotonuotraukų meno projekto prisidėjo šimtai bendruomenės gyventojų. Jie atvėrė savo šeimų įamžintus istorinius albumus, rinko nuotraukas, kuriose dominavo skirtingų laikotarpių Grigiškės, jų apylinkės, gyventojai ir vykusios šventės. Daugybei gyventojų tai buvo didžiulių sentimentų ir užplūdusių prisiminimų akimirka.

Šventės metu Grigiškėse vyko ir dailiųjų amatų mugė  ir sportinių autotransporto priemonių patyriminė ekspozicija, kurią organizavo Grigiškių motokrosininkų entuziastas Romualdas Jakubovskis. Jo dėka susirinkusieji turėjo galimybę išbandyti įvairius motociklus, bagius, keturračius, džipus, vandens motociklus, rankose palaikyti varžybų čempionų taurę, nusifotografuoti su sportiniu šalmu – Grigiškių vaikams ir jaunimui ši patirtis paliko neišdildomą įspūdį. Palaikymo sulaukė savanorystės akcijos: Nacionalinio kraujo centro organizuojama kraujo donorystės akcija, Lietuvos šaulių sąjungos nariai kvietė prisijungti prie Ukrainos kariams skirtų kamufliažinių tinklų pynimo.

Vilniaus 700 metų jubiliejaus ir Grigiškių 100-mečio proga buvo atidarytas pažintinis-istorinis maršrutas po Grigiškes, kurio kulminacija – istorinė miesto freska, tapyta menininko Lino Kaziulionio. Ji vaizduoja dinamiškas ir besikeičiančias Grigiškes, miesto grožį ir atsiradimo istoriją. Pasak paties L. Kaziulionio, tai didžiausia iki šiol jo tapyta freska. Jos aukštis 24 metai. Apie maršrutą sužinoti ir atvykti jį išbandyti galite www.gogrigiskes.lt. Pirmoji ekskursija įvyko atidarymo metu, tai pat laukiami registruotis liepos 7, 8, 9 dienomis.

„Kita stotelė – Grigiškės. (Ne)paskutinė maršruto stotelė“ – interaktyvus maršrutas Vilniečius kviečia aplankyti vieną iš mažiausiai lankomų Vilniaus miesto vietovių – Grigiškes. Dažnai pamirštama, kad Grigiškės yra Vilniaus dalis, su atskira ir savita miesto mieste istorija. Be to, tai paskutinė 29-o ir 59-o Vilniaus autobusų stotelė, kurioje išlipęs pradėsi eiti istorinį miesto maršrutą, o įveikęs atrasi dar negirdėtus ir neregėtus Grigiškių miesto vaizdus, gilią senovę menančius pastatus.