„Vilniaus vandenys“ plečia lauko gertuvių tinklą sostinėje: atsigaivinti kviečia iš 41 mieste įrengtos lauko gertuvės

Didžiausia Lietuvoje vandentvarkos įmonė „Vilniaus vandenys“, kartu su Vilniaus miesto savivaldybe, didina sostinėje įrengtų lauko gertuvių tinklą. Šią savaitę Vilniuje pradėjo veikti 3 naujos geriamojo vandens gertuvės, o bendras mobilių ir stacionarių gertuvių mieste skaičius padidėjo iki 41.

Naujas geriamojo vandens gertuves „Vilniaus vandenys“, bendradarbiaudami su Vilniaus miesto savivaldybe, įrengė Verkiuose bei Antakalnyje: 2 gertuvės įrengtos V. Gerulaičio g. 4, bei 1 gertuvė – Antakalnio g. 33.

„Dar prieš prasidedant vasarai ir sostinėje paskelbus apie lauko gertuvių sezono pradžią pasidalinome planais, jog Vilniuje įrengtų lauko gertuvių skaičių plėsime ir per vasarą jų skaičių padidinsime dar bent 5 naujomis gertuvėmis. Šią savaitę gyventojams jau siūlome atsigaivinti ne tik iš 3 naujų stacionarių vandens gertuvių, bet, atsižvelgdami į gyventojų poreikius, sostinėje įrengėme dar ir 7 laikinas, mobilias vandens gertuves“, – sako Vilniaus miesto sako Vilniaus vicemeras Andrius Grigonis.

Vilniuje šiuo metu veikia 34 stacionarios ir 7 mobilios (įrengtos laikinai) geriamojo vandens gertuvės, didžiausia jų dalis – miesto centrinėje dalyje, kita – šalia sostinės sporto aikštynų. Nuo praėjusios savaitės vilniečiai bei miesto svečiai atsivėsinti taip pat yra kviečiami Rotušės aikštėje, kur įrengta vandens dulksnos sistema. Čia ji veiks iki šios savaitės pabaigos, kuomet, rengiantis NATO viršūnių susitikimui, sistema bus laikinai pašalinta, o iškart po to – vėl grąžinta į Rotušės aikštę.

Iki šiol iš lauko gertuvių Vilniaus gyventojai ir svečiai išgėrė daugiau nei 13,5 mln. stiklinių vandens, taip atsisakant virš 5,4 mln. plastikinių buteliukų ir CO2 išskyrimą į aplinką sumažinant 448 tonomis.

„Gerdami kokybišką ir sveiką vandenį iš mieste įrengtų geriamojo vandens gertuvių gyventojai ne tik rinkosi gamtai draugišką sprendimą, atsisakant plastiko gaminių, tačiau sutaupė ir pinigų. Bendrovės skaičiavimais, dėl kiekvieną sezoną vis plečiamo miesto gertuvių tinklo, miestiečiams, neperkant vandens prekybos centruose, pavyko sutaupyti daugiau nei 3,5 mln. eurų“, – pasakoja bendrovės „Vilniaus vandenys“ generalinis direktorius Saulius Savickas.

Bendrovė „Vilniaus vandenys“, kartu su Vilniaus miesto savivaldybe, gerti vandenį iš čiaupo bei atsisakyti plastikinių vandens butelių miestiečius ir miesto svečius skatina ir kitais būdais: vos prieš porą savaičių jau trečią vasarą iš eilės bendrovė paskelbė apie tęsiamą vandens iš čiaupo kampaniją. Pagrindinė kampanijos „Vanduo iš ČIAupo“ iniciatyva – kvietimas prie kampanijos prisijungti įvairių restoranų, kavinių, viešbučių, sporto klubų ir prekybos bei biurų centrų atstovus bei savo klientus, svečius ar lankytojus pavaišinti nemokamomis stiklinėmis vandens iš čiaupo.

Verslai ar vandentvarkos įmonės, norinčios prisijungti prie „Vilniaus vandenų“ kampanijos, skatinančios gerti vandenį iš čiaupo ir mažinti plastiko sunaudojimą, prisijungimo užklausą gali užpildyti kampanijos svetainėje ČIA.

Vilniuje įrengtų gertuvių sąrašą galima rasti interaktyviame žemėlapyje ČIA, o informaciją, iš kurios bendrovės vandenvietės klientus pasiekia geriamasis vanduo bei kokie yra jo mikrobiologiniai, cheminiai ir jutiminiai parametrai galima rasti „Vilniaus vandenų“ internetinėje svetainėje.