Istorinė Joe Bideno kalba Vilniuje: ką svarbu žinoti norintiems dalyvauti renginyje

Liepos 12 d., pasibaigus NATO viršūnių susitikimui, vilniečių laukia neeilinis renginys. Po daugiau nei dvidešimties metų pertraukos, tik antrą kartą Lietuvos istorijoje, į šalies gyventojus kreipsis Vilniuje viešintis Jungtinių Amerikos valstijų (JAV) prezidentas. Neeilinę Joe Bideno kalbą vilniečiai ir miesto svečiai galės išgirsti gyvai Vilniaus universiteto kieme.

Trečiadienį, liepos 12 d., užbaigdamas savo vizitą Lietuvoje, JAV prezidentas kreipsis į Lietuvos žmones Vilniaus universiteto (VU) centrinių rūmų vidiniame kieme. Neeilinis Lietuvos istorijoje renginys yra nemokamas ir atviras visuomenei, patekimas į jį bus gyvos eilės principu, jokia išankstinė registracija nebus vykdoma.

Istorinę JAV prezidento kalbą taip pat transliuos renginio prieigose įrengti lauko ekranai, ją tiesiogiai bus galima stebėti ir per LRT televiziją bei portale lrt.lt.

Joe Bidenas bus tik antrasis JAV prezidentas apsilankęs Lietuvoje. 2002 m. šalyje lankėsi tuometinis JAV prezidentas George’as W. Bushas. Jis tuomet taip pat viešai kreipėsi į Lietuvos gyventojus. Vilniaus Rotušės aikštėje jis ištarė istorine tapusią frazę: „Kiekvienas Lietuvos priešas nuo šiol bus laikomas ir JAV priešu“, kuri skambiai pažymėjo ką tik Lietuvos gautą kvietimą prisijungti prie NATO.

Svarbi informacija dalyviams

Patekti į trečiadienio renginį bus galima nuo 16:30 val. pro vartus esančius Universiteto ir Skapo gatvių sankirtoje. Dėl NATO viršūnių susitikimo metu galiojančių eismo ribojimų į renginio ir aplinkines teritorijas bus galima patekti tik pėsčiomis. Daugiau informacijos apie eismo organizavimo pakeitimus Senamiestyje galite rasti nato.vilnius.lt/eismo-ribojimai/.

Renginio prieigose JAV slaptoji tarnyba atliks oro uosto tipo saugumo patikrą. Su neleistinų daiktų sąrašu ir kita saugumo informaciją susipažinti galite čia: bidenvilnius.com.

Dėl planuojamo didelio dalyvių skaičiaus ir ribotos renginio erdvės, organizatoriai atvykti pataria anksčiau. Dalyvių patogumui renginio metu bus nemokamai dalinamas geriamas vanduo.