Nemokamame festivalyje „Jaunas kaip Vilnius“ į sceną lipsiantis Igoris Kofas: tai išskirtinė patirtis

Liepos 25 dieną Vingio parke nuskambės Vilniaus 700 metų jubiliejui skirtas festivalis „Jaunas kaip Vilnius“. Renginio metu į sceną lips būrys klasikinės ir pop muzikos atstovų, o jį užbaigs pasaulyje žinomų  grupių „Bastille“ bei „Clean Bandit“ pasirodymai. Su populiariosios muzikos atlikėjais į sceną žengs ir Igoris Kofas („Lemon Joy“), kurį išvysime duete kartu su jaunosios kartos dainininke Jessica Shy. Igoris Kofas teigia, kad šis duetas jam žavus stilių ir kartų skirtumu, o atlikėjai publikai pasiruošę atiduoti visą savo širdį.

Igoris Kofas

Vytauto Žemaičio nuotr.

Užaugo Naujamiestyje

Grupės „Lemon Joy“ lyderis Igoris Kofas užaugo Naujamiesčio mikrorajone, tarp mašinų ir pramonės įmonių gausmo. Nors tuo metu pramogų rajone augančiam paaugliui buvo nedaug, visgi atlikėjas išskiria keletą šio mikrorajono ypatumų, jam vaikystėje padėjusių lengviau praleisti dienas.

„Esu užaugęs Naujamiestyje, visai netoli Vingio parko ir tolesnis gyvenimas klostosi aplink jį. Vaikystėje ir ankstyvoje paauglystėje jis buvo išsigelbėjimas nuo užteršto oro, nes sovietiniais laikais šis mikrorajonas buvo vienas nešvariausių. Jame buvo įsikūrę įvairūs autoparkai, važinėdavo sunkvežimiai ir veikdavo trasos. Apie kokius nors dviračių takus ar lauko kavines niekas net nesvajojo. Prisimenu, kad kartais iš mokyklos pamokų bėgdavome į tuometinę didžiąją baldų parduotuvę ir gulėdavome ten ant ekspozicijos lovų ar virtuvės stalų, stenduose valgydavome atsineštus mamos sumuštinius“, – pasakoja atlikėjas.

Augdamas Vilniuje dainininkas jau nuo vaikystės galėjo pažinti įsimintiniausias miesto vietas – Katedros bokštą, Vilniaus barokinį senamiestį ar tuo metu savo renginiais garsėjantis pastatai.   „Yra daug vietų su savo prisiminimais ir sentimentais, tos vietos su laiku keičia išvaizdą, bet giliai atmintyje išlieka geležinkelio stoties šurmulys, paauglystės pankiški nuotykiai Pilies gatvėje ir Sereikiškių parko senieji sunkūs suolai“, – pasakoja Igoris Kofas.

Igoris Kofas

Vytauto Žemaičio nuotr.

Vingio parkas turi išskirtinę reikšmę

Vilnius – išskirtinis šalies miestas savo ritmu gyvenantis jau 700 metų. Savo unikaliomis žaliomis erdvėmis ir ilgaamže istorija jis sužavi ne vieną čia apsilankiusį. Lietuvos sostinėje augęs ir gyvenantis „Lemon Joy“ lyderis teigia, kad nors Vilnius ir pasikeitė per jo gyvenimo metus, jis išlieka toks pat savitas ir mielas.

„Gyventi Vilniuje yra ramu. Man patinka, kad miestas žalias, sąlyginai nedidelis ir jam dar toli iki megapolių beprotybės. Muzikantų gyvenimai ir norai labai skirtingi, bet man miestas tiko įvairiais gyvenimo etapais ir norint veiksmo, ir ieškant ramybės. Labai džiaugiuosi, kad vis daugėja dviračių takų, Vilnius darosi draugiškesnis dviratininkams ir visiems tampa truputį saugesnis“, – savo ryšiu su Lietuvos sostine dalijasi atlikėjas Igoris Kofas.

Vingio parkas – viena žaliausių miesto erdvių dėl savo išskirtinės infrastruktūros ir miško pojūčio lankoma įvairaus amžiaus žmonių. Čia vyko Dainuojanti revoliucija, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio mitingai ir kiti svarbūs šalies įvykiai. „Lemon Joy“ lyderis teigia, kad jam ši erdvė primena tiek vaikystę, tiek dabartinius pasivaikščiojimus.

„Vingio parkas visų pirma man asocijuojasi su dviračiais, nes pėsčiomis ten atsirandu retai. Kiekvienas takas ir takelis pažįstamas nuo vaikystės. Ten ir nedidukas, kadaise visai laukinis paplūdimys su dabar jau beveik pranykusia salele, tilto turėklai nuo monetų ar raktų skambantys lyg elektroniniai instrumentai, lengvai apačioje tekanti upė, ir, žinoma, skaniausi ledai. Taip pat ten įvyko daug man svarbių koncertų, kuriuos teko aplankyti arba groti pačiam. Jei esu neišvažiavęs iš miesto, tai bent vieną kartą per jį pravažiuoju, dieną ar naktį, vasarą ar žiemą“, – savo ryšiu su Vingio parku dalijasi Igoris Kofas.

Pasirodymas festivalyje – išskirtinis

Vingio parke vykstantis festivalis „Jaunas kaip Vilnius“ – išskirtinis renginys suburiantis įvairaus amžiaus klausytojų auditoriją. Vieni traukia išgirsti Lietuvos populiariausias muzikos žvaigždes, kiti – klasikinės muzikos ar užsienio atlikėjų. Igoris Kofas teigia, kad atsistoti prieš didžiulę, šventiškai nusiteikusią auditoriją – nepamirštama patirtis.

„Tai bus pirmasis pasirodymas Vilniaus jubiliejaus renginiuose, dėl to dar labiau laukiamas. Kiek save pamenu prieš pasirodymus visada jaudinuosi. Skamba paradoksaliai, bet jau tapo taisykle – kuo daugiau žmonių, tuo jaudinuosi mažiau. Tačiau mano emocijos priklauso ir nuo kūrinių, nuo skambesio, vietos ar publikos. Gražiausiame miesto parke su daugybe šventiškai nusiteikusių vilniečių ir svečių, galima tikėtis tik pakiliausių ir gražiausių emocijų“, – būsimu renginiu džiaugiasi „Lemon Joy“ lyderis Igoris Kofas.

Netikėti lietuvių duetai ir atlikėjų kolaboracijos

Vienas pagrindinių Vilniaus 700 metų gimtadienio renginių prasidės koncertu, kuris suvienys klasikinės muzikos gerbėjus. Kartu su Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro orkestru, diriguojamu R. Šumilos, pasirodys garsiausi Lietuvos operos solistai Edgaras Montvidas, Ieva Prudnikovaitė, Aušrinė Stundytė ir Kostas Smoriginas.

Festivalyje taip pat bus galima išgirsti specialiai šiam renginiui paruoštus Lietuvos populiariausių muzikos atlikėjų duetus. Ant scenos lips Benas Aleksandravičius, Algirdas Kaušpėdas, Monika Liu, Jessica Shy, Evgenya Redko, Mantas Jankavičius, Igoris Kofas („Lemon Joy“), Vaidas Baumila, Aleksandras Ivanauskas-Fara ir kiti žinomi šalies muzikos atlikėjai. Jie atliks tiek žinomas ir publikos mėgstamas dainas, tiek naujai interpretuotus legendinius kūrinius. Vakaro kulminacija taps išskirtiniai užsienio žvaigždžių „Bastille“ ir  „Clean Bandit“ koncertai. Daugiau apie festivalio programą galite skaityti čia www.700vilnius.lt/jaunaskaipvilnius

Vingio parkas

Vilniaus gimtadieniui skirtų renginių bus visame mieste

Vilniaus 700-mečiui paminėti skirta Vilniaus performanso meno bienalė jau pristatė ilgai lauktą pagrindinę vasaros programą. Liepos 23 d. – rugpjūčio 6 d. vyksiančiame tarptautiniame renginyje miestiečiams ir miesto svečiams bus pristatyti 38 menininkai, iš viso surengsiantys 31 pasirodymą. Bienalės renginiai pasklis po įvairias sostinės erdves, atspindinčias gimtadienį švenčiančio miesto unikalumą ir įvairiapusiškumą. Daugiau informacijos čia:   https://www.700vilnius.lt/programos-akcentai/7-idejos-vilniui/vilniaus-performanso-meno-bienale/

Daugybė partnerių visoje sostinėje jungiasi prie festivalio, Vilniaus jubiliejui dedikuodami šventines pramogas – ekskursijas, edukacines veiklas, parodas, restoranai siūlo paragauti vilnietiškos virtuvės patiekalus ar pasinaudoti specialiais jubiliejiniais pasiūlymais.

Liepos mėnesio partnerių pasiūlymai čia: https://www.700vilnius.lt/jubiliejaus-programa/vilniaus-700-jubiliejaus-liepos-menesio-programa/#festive

Nemokamas festivalis „Jaunas kaip Vilnius“ – vienas svarbiausių 2023 metų renginių, švenčiant Vilniaus 700 metų jubiliejų. Jubiliejinę programą inicijavo Vilniaus miesto savivaldybė ir kuruoja oficiali Vilniaus miesto verslo ir turizmo plėtros agentūra „Go Vilnius“.