Sostinės mero padėkos beveik šimtui daugiau nei vieną šimtuką gavusių abiturientų

Sostinės mero padėkos beveik šimtui daugiau nei vieną šimtuką gavusių abiturientų

Nuotr. Kastyčio Mačiūno

Šiemet mokyklą baigiančių vilniečių brandos atestatuose du ar daugiau šimtukų įrašyti beveik šimtui moksleivių. Daugiausiai jų Vilniaus licėjuje ir Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijoje. Net 20 sostinės mokyklų gali didžiuotis išugdžiusios abiturientus, surinkusius daugiau nei vieną šimtuką.

„Išlaikyti egzaminus daugiau nei vienu šimtuku tikrai ne atsitiktinumas, o sunkaus, atkaklaus darbo ir talento rezultatas. Didžiuojuosi, kad Vilnius išugdė dar vieną kūrybingų, drąsių ir gyvenimui pasiruošusių asmenybių kartą. Tegul šis jūsų gyvenimo laimėjimas tampa tvirtu pagrindu naujiems iššūkiams. Kad ir kur nuspręsite tęsti mokslus, grįžkite į Vilnių – naujomis patirtimis ir idėjomis kurti mūsų mylimo miesto ateitį“, – į abiturientus kreipėsi Vilniaus meras Valdas Benkunskas.

Šiemet mokyklą baigiančių vilniečių brandos atestatuose du ar daugiau šimtukų įrašyti beveik šimtui moksleivių.

Nuotr. Kastyčio Mačiūno

Du ar daugiau maksimalių abitūros egzaminų įvertinimų puikuojasi 96 vilniečių brandos atestate. Net 20 Vilniaus mokyklų gali didžiuotis išugdžiusios abiturientus, kurie laikydami brandos egzaminus surinko du ir daugiau šimtukų: Vilniaus licėjus (25), Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazija (15), Vilniaus jėzuitų gimnazija (13), Vilniaus Žirmūnų gimnazija (13), Vilniaus „Santaros“ gimnazija (2), Vilniaus Abraomo Kulviečio klasikinė gimnazija (2), Vilniaus šv. Jono Pauliaus II gimnazija (2), Vilniaus Antakalnio gimnazija (1), Vilniaus Gabijos gimnazija (1), Vilniaus Gedimino technikos universiteto inžinerijos licėjus (1), Vilniaus Pilaitės gimnazija (1), Vilniaus Radvilų gimnazija (1), , Vilniaus Trakų Vokės gimnazija (1), Vilniaus Tuskulėnų gimnazija (1), Vilniaus Užupio gimnazija (1), Vilniaus Vasilijaus Kačialovo gimnazija (1), Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazija (1), Vilniaus Žvėryno gimnazija (1), International Meridian School (1), VšĮ Šiuolaikinės mokyklos centras (1).

Tarptautinio bakalaureato programoje du ir daugiau aukščiausių įvertinimų gavo 11 abiturientų: Vilniaus licėjuje – 9 abiturientai, Tarptautinėje Amerikos mokykloje – 2.

Vilniaus universiteto prorektorė sveikina šimtukininkus

„Nesvarbu, kur studijuosite: šiame, kituose universitetuose, kitose šalyse. Ši diena jau rodo, kad sugebėjote pasiryžti, nepasiduoti rutinai ir sistemingai dirbti. Tikiu, kad mokyklos suole išgyvenote įvairių akimirkų – ir nuviliančių atsiskaitymų, ir nesuprantamų klausimų, ir kartais nuobodžių skaitymų. Tačiau neabejotinai įgijote naujų žinių ir draugų ilgam galbūt net visam gyvenimui. Viskas, ką įgijote, yra jūsų rankose. Kaip tai panaudosite – taip pat. Linkiu, kad visa, ką turite, sužinojote, išmokote, liktų nuolat su jumis – auginkite tai, nes tai tik jūsų augimo pradžia“, – abiturientams kalbėjo Vilniaus universiteto prorektorė Vilmantė Pakalniškienė.

Pernai egzaminus dviem ir daugiau šimtukų išlaikė 101 abiturientas, 2021-aisiais – 115, 2020-aisiais – 114.

Abiturientų atstovė sako sveikinimo kalbą

Nuotr. Kastyčio Mačiūno

„Noriu, kad nepamirštumėte būti paprastais žmonėmis, kad prisimintumėte kadaise į mus nuo dviejų šimtų litų kupiūros žvelgusį Vydūną ir būtumėte ne tik žmonėmis sau, bet ir žmonėmis tautai ir žmonėmis žmonijai. Šimtukai, kuriuos gavome, prisideda ir prisidės prie to, kokie žmonės jau esame ir kokiais būsime – žmonėmis, kuriems rūpi visapusiškas išsilavinimas, žmonėmis, kuriems rūpi kultūra, miesto bei valstybės ateitis. Tad linkiu gyventi būnant dėl savęs, dėl kitų, būnant su kitais. Žinau, kad galime būti palaikantys draugai, įkvėpėjai ir lyderiai“, – sakė Vilniaus jėzuitų gimnazijos abiturientė Lidija Radzevičiūtė.

Be lietuvių kalbos privalomo egzamino populiariausi tarp Vilniaus moksleivių šiemet buvo anglų kalbos ir matematikos egzaminai. Iš 4 047 laikiusiųjų lietuvių kalbos egzaminą 96 sostinės abiturientai gavo 96 šimtukus, iš 3 979 laikiusiųjų anglų kalbos egzaminą šimtuką gavo 240 moksleivių. Už matematikos egzaminą šimtą balų surinko 82 dvyliktokai iš 3699 laikiusiųjų.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt