Eismo pakeitimai Laisvės pr.–Žemynos g. sankryžoje

Laisvės prospektas

Nuotr. S. Žiūros

Nuo liepos 26 dienos Laisvės pr.–Žemynos g. sankryžoje įsigalioja nauji šviesoforinio reguliavimo pakeitimai – šviesoforuose papildomai atsiras specialūs simboliai – rodyklės, kurios pagal Kelių eismo taisykles ir Kelių šviesoforų įrengimo taisykles nurodo, kurie manevrai rodyklių kryptimis yra apsaugoti, tad nuo šiol bus saugiau atlikti kairiųjų posūkių manevrus iš šalutinės gatvės.

Šviesoforinio reguliavimo veikimas

Užsidegus žaliam šviesoforo signalui pirmiausia eismas bus leidžiamas visomis kryptimis iš šalutinės gatvės (nuo Žemynos g. pusės), tuo tarpu transporto priemonėms iš kitos šalutinės gatvės (nuo J. Baltrušaičio pusės) degs raudonas šviesoforo signalas. Po to bus leidžiama važiuoti iš kitos šalutinės gatvės pusės. Tai reiškia, kad kairieji posūkiai tapo apsaugoti, atskyrus šalutinių gatvių srautus.

Svarbu paminėti, kad po atliktų transporto srautų tyrimų iki šiol buvęs apsaugotas dešinysis posūkis iš Žemynos g. pusės į Laisvės pr. tapo iš dalies apsaugotu. Papildoma sekcija į dešinę lieka ir ji leidžia atlikti apsaugotą dešinį posūkį, tačiau pasukti į dešinę papildomai galima esant įprastam žaliam šviesoforo signalui, praleidus pėsčiuosius.

Pokyčiai bus naudingi ir pėstiesiems, kurių eismas taps saugesnis, o prie šviesoforų teks laukti trumpiau. Pėsčiųjų perėjimas per Laisvės pr. valdomas „žaliosios bangos“ principu. Pėsčiųjų šviesoforai per Laisvės pr. valdomi atskirai, tačiau saugumo salelėse laukti teks neilgai.

Atlikus pakeitimus sankryža ir toliau bus nuolat stebima, o jos valdymo režimas gali būti koreguojamas, atsižvelgiant į transporto srautus. Tikimasi, kad šie sprendimai reikšmingai pagerins eismo saugumą.