Didžiausioje lauko galerijoje Vilniuje „Menas be stogo“ – 100 menininkų darbų  ir neįprasti scenarijai

Kastyčio Mačiūno nuotr.

Trečiadienį Vilniuje jau galima pamatyti projekto „Menas be stogo“ darbus – šimtas meno kūrinių tris savaites džiugins sostinės gyventojų ir miesto svečių akis. Lauko reklamos stenduose eksponuojami menininkų darbų atspaudai, o virtualioje galerijoje galima pamatyti virš 300 menininkų kūrinių bei juos įsigyti.

„Menas visais laikotarpiais buvo visuomenei svarbių temų, pasaulio aktualijų atspindys. Šis projektas ne tik gražina miestą, bet ir leidžia miestiečiams susipažinti su naujausias kūriniais, o menininkams – dar plačiau pristatyti savo kūrybą. Meno kūriniai vilniečiams yra lengvai prieinami, juos išvysti galima Vilniaus centrinėse ir toliau esančiose lokacijose. Kviečiu miestiečius mėgautis šia didžiule meno galerija po atviru dangumi“,  – sakė Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas.

Kastyčio Mačiūno nuotr.

Projekto svetainėje menasbestogo.lt patalpintas Vilniaus žemėlapis, leidžiantis lengvai rasti visą šimtą projekto partnerių, lauko reklamos bendrovės „JCDecaux Lietuva“, stendų su meno kūriniais.

Vienas iš projekto „Menas be stogo“ komisijos narių, dalyvavusių atrenkant meno kūrinius, menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis teigia, kad šiemet menininkai pateikė daug intriguojančių kūrinių.

„Šiemet projekte pristatomi kūriniai kviečia patirti siurrealistinius scenarijus, menininkai gilinasi į autorefleksiją, atsigręžia į kasdienybės iššūkius. Sudėtinga atrinkti tik 100 kūrinių į lauko galeriją, tačiau norėjome, kad miestiečiai atrastų naujų vardų, įvairių kartų menininkų, dirbančių skirtingose plotmėse. Bus įdomu pamatyti, kokias naujas vizualias sąsajas miesto gatvėse sukurs ten atsiradę kūriniai“, – pasakojo V. Kinčinaitis.

Vasarą žmonės daugiau laiko praleidžia lauke, todėl visą parą veikianti ir atvira „Menas be stogo“ galerija leis miestiečiams atrasti naujų meno kūrinių bei primins, kad sostinėje veikia ir daug įdomių meno galerijų.

Kastyčio Mačiūno nuotr.

„Kasmet įdomu, kokius kūrėjus sutiksime šiame projekte, nes čia susitinka ne tik Nacionalinės premijos laureatai, bet ir menininkai, kurie kartais tyliai kuria savo studijose ir dar nėra pastebėti platesnės auditorijos. Projekto tikslas pristatyti kūrėjus ir tuo pačiu padėti jiems atrasti savo kūrybos gerbėjų ir pirkėjų. „Menas be stogo“ internetinė galerija veiks visus metus, tai net pasibaigus projektui Vilniaus gatvėse, kūrinius bus galima peržiūrėti virtualiai“, – sako lauko reklamos kompanijos „JCDecaux Lietuva“ vadovė Žaneta Fomova.

Dalyvavimas projekte „Menas be stogo“ nemokamas, visus kūrinių spaudos ir eksponavimo kaštus padengė projekto organizatoriai – Vilniaus miesto savivaldybė, lauko reklamos bendrovė „JCDecaux Lietuva“. Su meno kūriniais Vilniaus centre susipažinti bus galima iki rugpjūčio 20 d., tačiau virtuali galerija menasbestogo.lt veiks visus metus.

Projektas „Menas be stogo“ gimė 2020 m., po pirmojo karantino, siekiant padėti dėl pandemijos nukentėjusiems menininkams ir uždarytoms galerijoms. Ši Vilniaus miesto savivaldybės ir lauko reklamos kompanijos „JCDecaux Lietuva“ iniciatyva sulaukė rekordinio kūrėjų susidomėjimo bei miestiečių įsitraukimo, kurie leidosi į meno paieškas netikėtose miesto vietose. Kaip ir pernai, visus projekte pristatomus meno kūrinius galima įsigyti tiesiai iš menininkų arba jiems atstovaujančių galerijų – virtualioje galerijoje nurodytos jų kainos, svyruojančios nuo kelių dešimčių iki 10 tūkst. eurų.

Kastyčio Mačiūno nuotr.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]