Keičiamas eismo organizavimas Geležinio Vilko g.–Molėtų pl.–Mokslininkų g. sankryžoje

šviesoforas

Nuotr. S. Žiūros

Po Mykolo Lietuvio gatvės asfaltavimo darbų pabaigos, tranzitinio transporto srautai M. Lietuvio gatvėje ir Mokslininkų gatvės atkarpoje tarp Ukmergės g. ir Molėtų pl. dar labiau padidėjo, todėl siekiant užtikrinti maksimalią eismo saugą, nuo rugpjūčio 8 d. Geležinio Vilko g.–Molėtų pl.–Mokslininkų g. sankryžoje įsigaliojo eismo pakeitimai.

Papildomos saugumo priemonės

Sankryžoje atlikti infrastruktūriniai pakeitimai visiškai apsaugos kairįjį posūkį iš Mokslininkų g. į Molėtų pl. – nuo šiol sukantiems į kairę skirtas atskiras šviesoforas su kryptį nurodančiomis rodyklėmis.

Taip pat Mokslininkų g. dalyje buvo atlikti horizontalaus ženklinimo pokyčiai, kurie leido padidinti sukančiųjų į kairę juostos ilgį ir taip užtikrinti didesnį transporto priemonių pralaidumą.

Sankryžoje taip pat buvo atlikti šviesoforų darbo režimų pakeitimai. Mokslininkų g. piko metu naujas kairiojo posūkio signalas bus įjungiamas kartu su žaliu signalu, nurodančiu važiuoti tiesiai. Šis sprendimas neleis sukantiems į kairę blokuoti transporto srauto, kuris važiuos tiesiai link Santariškių žiedo.

Sprendiniai turėtų reikšmingai pagerinti eismo saugumą ir sankryžos pralaidumą. Įsigaliojus pokyčiams sankryža ir toliau bus nuolat stebima, o jos valdymo režimas gali būti koreguojamas, atsižvelgiant į kintančius transporto srautus.