Gyventojai kviečiami į progimnazijos Pašilaičiuose projektinių pasiūlymų aptarimą

Vilniaus miesto savivaldybės užsakymu, Pavilnionių g. 25 suprojektuota 650 vietų progimnazija. Projekto rengėjas, laimėjęs architektūrinį konkursą MB „De Architectura“, pristato mokyklos projektą ir kviečia gyventojus į jo aptarimą. 

Su projektiniais pasiūlymais galite susipažinti čia.

Projektinių pasiūlymų svarstymas – tai etapas, kai visuomenė gali išsakyti savo nuomonę apie projektą ir teikti savo siūlymus. Viešai konsultacijai pristatomi projektai dar nėra sulaukę savivaldybės pritarimo – specialistai sprendimą priima įvertinę ne tik projekto sprendinius, bet ir visuomenės pastabas.

Projekto svarstymas vyks rugsėjo 6 d. 16 val. nuotoliniu būdu. Susitikimo nuoroda. 

Pašilaičių progimnazija suprojektuota kaip mokslo miestelis: didelis dėmesys skiriamas tiek pastato išorei, tiek vidui. O skirtingos lauko erdvės pereina į vidaus erdves. Mokyklą lankyti galės iš Tarandės, Perkūnkiemio, Pašilaičių rajonų, kuriuose ypač trūksta ugdymo vietų. Progimnazijoje dirbs apie 65 pedagogai, mokysis apie apie 650 vaikų, kurie sudarys 22 klases. 

1,48 ha teritorijoje projektuojamas pagrindinis keturių aukštų mokyklos pastatas, su sporto sale ir baseinu, vidiniu kiemu, šalia – 2000 kv. m ploto sporto aikštynas.

Mokykloje bus įrengtos specializuotos klasės: siuvimo, mokomoji virtuvė, metalo ir medžio dirbtuvės, FAB laboratorijos, gamtos mokslų klasės. Taip pat valgykla, iki 1100 kv. m didžioji sporto salė, mažoji sporto salė, 90 vietų baseinas, į kurį bus galima patekti per atskirą įėjimą.  

Pirmajame pastato aukšte numatytas platus atriumas, kuris atveria mokyklos erdvę per visą jos aukštį. Iš jo matomos visos mokyklos bendros erdvės. Iš antrojo aukšto galima tiesiai patekti į mokyklos kiemą ir sporto aikšteles arba išbėgti į lauko žaidimų erdvę ant bibliotekos stogo. Trečiajame aukšte yra numatytos vyresnių klasių moksleivių klasės. Šiame aukšte numatytas ir  sodas po atviru dangumi. Ketvirtajame aukšto terasa išplečia gamtos klasių veiklas į lauką. Ant pastato stogo projektuojama saulės modulių elektrinė.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]