Dovana vaikams rugsėjo 1-osios proga – kelionė-žaidimas Antakalnyje

Nuotr. Andriaus Jakučionio

„Neakivaizdinis Vilnius“ kviečia visus vaikus su tėveliais ar seneliais palydėti besibaigiančią vasarą Antakalnyje su nauju sekos žaidimu-kelione „Išeik į kiemą Antakalnyje“. Tai – jau šeštas Vilniaus rajonas, žaismingu projektu atveriamas jauniesiems miesto tyrinėtojams, turintiems smalsumo geną.

12 užuominų vaikštant po vieną žaliausių ir seniausių Vilniaus rajonų Antakalnį ne tik nuves prie senovinių mitinių būtybių su liūto kūnu, freskos su žymiausiais sostinės pastatais, seniausios miesto liepos, rūšiavimui skirto piešinio ant sienos ar žmogbeždžionių skulptūros, bet ir atskleis, kaip anksčiau būdavo džiovinami rūbai ar remontuojami automobiliai, taip pat kur galima rasti purvo virtuvėlę, slidžių tipį, laipynes, šaškių ir šachmatų stalą.

„Prieš naujų mokslo metų pradžią daugiau dėmesio norisi skirti mažiesiems vilniečiams. Vasaros atostogos ir kelionės jau užnugaryje, tačiau pažinimo džiaugsmą galima patirti ir tiesiog išėjus į kiemą Vilniaus rajonuose. Todėl šiemet ne tik paruošėme naują žaidimą Antakalnyje, bet ir papildėme anksčiau šeimų pamėgtus leidinius „Išeik į kiemą Naujamiestyje“, „Išeik į kiemą Užupyje/Paupyje“, taip pat atnaujinome leidinio „Išeik į kiemą Žvėryne“ dizainą“, – prisijungti prie miesto tyrinėtojų kviečia projekto ,,Išeik į kiemą” koordinatorė, Vilniaus savivaldybės Užsienio ryšių ir turizmo skyriaus vyriausioji specialistė Kristina Mackevičienė.

Žaidimas "Išeik į kiemą"

Nuotr. Andriaus Jakučionio

Kitaip nei kituose „Neakivaizdinio Vilniaus“ maršrutuose, „Išeik į kiemą“ kelionės neturi apibrėžto atstumo ar laiko. Pasak „Išeik į kiemą Antakalnyje“ sudarytojo gido Andriaus Jakučionio, projektas yra skirtas atrasti netikėtas ir neįprastas miesto detales, nusijuokti, „pabendrauti“ su objektais. Šiuo žaidimu norima parodyti, kad ne vien žaidimo aikštelės daro miestą įdomų vaikams. Smalsumas, pastabumas, improvizacija yra raktiniai maršruto žodžiai.

„Tai nėra ekskursijos, skirtos susipažinti su faktais apie miestą. Nors maršrutas turi nuoseklią seką, tačiau dalyviai gali nuklysti, vėl grįžti, jeigu tik pastebi kažką įdomaus pakeliui. Todėl maršruto trukmė yra sąlyginė – nuo 1,5 val. iki tiek, kiek nenusibos vaikams ir nepavargs tėvai“, –  atskleidžia A. Jakučionis, kuriam ieškant įdomių stotelių maršrutui talkino ir dukra.

Gido teigimu, pagrindinis iššūkis atrenkant objektus buvo tai, kad Antakalnis yra labai „ištįsęs rajonas“, kuriame įdomūs objektai yra gana plačiai pasklidę. „Dėl šios priežasties buvo nelengva apsibrėžti ne per ilgą žiedinį maršrutą, kuris nenuvargintų ir kartu suteiktų gerą laiką.

Be to, po šiuo sekos žaidimu slypi edukacinė paskirtis. Juk veiksmingiausia edukuoti ne nurodymais, o žaidybinėmis priemonėmis. Noriu, kad jaunos kartos ugdytų teisingas vertybes, augtų atsakingais žmonėmis, žinotų savo miesto istoriją, vertintų bei puoselėtų savo aplinką“, –  tvirtina A. Jakučionis, prie Miesto laboratorijos grafičio skatinantis pamąstyti apie rūšiavimą, prie žmogbeždžionių skulptūrų – apie žmogaus evoliuciją, prie Nacionalinio saugomų teritorijų lankytojų centro – apie gamtosaugą.

Leidinį „Išeik į kiemą Antakalnyje“ galite gauti Vilniaus turizmo informacijos centre, Pilies g. 2 arba parsisiųsti ČIA. Leidinys platinamas nemokamai.

Kitas „Išeik į kiemą“ projekto stoteles, skatinančias šeimas geriau pažinti Vilniaus rajonus per žaidimą, galima rasti Grigiškėse, Justiniškėse, Žvėryne, Naujamiestyje, Užupyje ir Paupyje. Daugiau informacijos ČIA.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt