Šį šeštadienį Vilniuje vyks Lietuvos ir užsienio bendruomenes vienijantis festivalis: laukia pramogos visai šeimai   

Jau šį šeštadienį, rugsėjo 2 d. sostinėje vyksiantis tarptautinis bendruomenių festivalis „Vilnius is my city“ suburs visus, Vilnių vadinančius savo miestu – ne tik čia gimusius ir augusius ar įsikūrusius tautiečius, bet ir čia gyvenančius užsieniečius. Kultūros ir pramogų meka tapusiame Lukiškių kalėjime vyksiantis renginys kvies užsienio talentus, jų šeimas bei čia atvykusius studentus susitikti su mūsų tautiečiais, drauge pramogauti specialiose erdvėse.

Vilniuje organizuojamas festivalis „Vilnius is my city“ vienai dienai suburs sostinėje gyvenančius žmones iš viso pasaulio – o jų sostinėje, naujausiais duomenimis, apie 71 tūkstantis. Sostinėje gyvenančių užsieniečių skaičius nuo 2021 m. vidurio išaugo kiek daugiau nei 2 kartus. Miestą kaip naują relokacijos vietą gyvenimui atranda ne tik studentai, bet ir dėl kryptingos užsienio talentų ir investicijų pritraukimo politikos iš Vakarų Europos bei JAV, čia atvykstantys užsieniečiai.

„Vilnius jau 700 metų garsėja kaip atviras miestas, kuriame gera gyventi ir kurti visiems. Šio festivalio tikslas – atrasti sinergiją tarp pačių įvairiausių kultūrų, kalbų, papročių – būtent įvairovė yra mūsų didžiausia vertybė, – sako renginį organizuojančio „Go Vilnius” ir „Investuok Lietuvoje“ įkurto užsieniečių relokacijos ir integracijos paslaugų centro „International House Vilnius“ vadovė Agnė Camara. – Festivalis yra nemokamas, jame laukiami tiek čia gyvenantys užsieniečiai, tiek ir lietuviai – atraskime vieni kitus, susipažinkime, įgalinkime savo talentus ir kurkime tvarią, naudą Vilniui ir mūsų šaliai nešančią bendruomenę.“

„Vilnius is my city“ festivalio metu šalia pažinties su Vilnius TechFusion ekosistema, netrūks įvairių pramogų ir suaugusiems, ir vaikams: bus galima išmokti groti Afrikos būgnais, prisijungti prie zumba šokių pamokos ir sudalyvauti Ukrainos menininkės Larissos Uvarovos tapymo dirbtuvėse. Šventėje koncertuos lotynų muzikos atlikėja Sandra Carillo, vaikų lauks įrengta pramogų zona, taip pat bus organizuojama speciali ekskursija po Lukiškių kalėjimą. Šalia pramogų, iš užsienio atvykę studentai turės galimybę pabendrauti ir su kitų šalių atstovais, o verslo bendruomenė – padiskutuoti rūpimomis temomis.

Nemokamas festivalis „Vilnius is my city“ vyks rugsėjo 2 d. Lukiškių kalėjime. Renginio pradžia – 15:30 val. Renginio programa ir daugiau informacijos: https://ihvilnius.lt/events/vilnius-is-my-city.

Apie „International House Vilnius“:

Užsieniečių relokacijos ir integracijos paslaugų centras „International House Vilnius“ – 2021 metais įkurta bendra Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ ir talentų pritraukimo programos „Work in Lithuania“, skatinančios užsienio talentus siekti karjeros Lietuvoje, iniciatyva. Vienoje vietoje sutelkdamas svarbiausių institucijų paslaugas „International House Vilnius“ jau padėjo dagiau nei 30-čiai tūkstančių užsieniečių, pasirinkusių dirbti ir gyventi sostinėje.

International House Vilnius organizuojamas festivalis „Vilnius Is My City“ bendrai  finansuojamas iš Europos Sąjungos lėšų.