Vilniečiams pristatomas naujo skvero Švitrigailos gatvėje projektiniai pasiūlymai

 

Naujamiestyje, ties Švitrigailos g. 37 sklypu planuojama įrengti naują skverą. Pirmame susitikime, vykusiame šių metų vasarį, surinkti gyventojų poreikiai ir idėjos nugulė į projektinius pasiūlymus. Gyventojus kviečiame su jais susipažinti.

Skveras planuojamas Vilniaus miesto savivaldybės panaudos teise valdomame  sklype, prie pat geležinkelio pramoninės teritorijos, kurioje po truputį jau įsitvirtina transformacijos idėjos (projektas Connect 2). Prie planuojamo įrengti skvero yra istorinis traukinių remonto depas ir grįžratis. Nebenaudojamus geležinkelio objektus planuojama atverti miestiečiams ir įveiklinti. O šalia esančios teritorijos – sparčiai vystomos. 

Lietuvos mišrių investicijų įmonė „Equite“ Švitrigailos g. 37 planuoja statyti administracinį pastatą. Jų dukterinė įmonė  „Brait RE1“ įsipareigojusi finansuoti šalia atsirasiančios viešosios erdvės  sutvarkymo darbus.

Skveras projektuojamas beveik 19 arų apleistoje teritorijoje, kuri dabar apaugusi savaimine augmenija, joje chaotiškai statomi automobiliai, šiukšlinama. 

Teritorijoje auga 29 medžiai, daugiausia invaziniai – uosialapiai klevai, kelios mažalapės liepos, paprastieji skroblai, paprastosios vinkšnos. Iš jų, brandūs 8 medžiai, beveik visi – prastos būklės. Taip pat auga krūmų. 

6 medžius (uosialapius klevus) ir vieną krūmą siūloma šalinti,  likusius apgenėti. Siekiant išsaugoti medžius, augančius ant šlaito, reljefas bus paliktas toks, koks yra, takai bus derinami prie reljefo ypatybių.

Skvere planuojama sodinti  naujų želdinių – raudonųjų klevų, lamarko medlievų, japoninių puošmedžių. Taip pat krūmų – beržalapių lanksvų, baltųjų sedulų, šviesiųjų hortenzijų ir žolinių augalų. Siūlomos augalų rūšys parinktos ne tik dėl savo fizinių savybių, bet ir siekiant pagerinti šios erdvės ekologinės aplinkos kokybę. 

Projekte skvero šiaurinėje dalyje numatoma ramaus poilsio zona laidžiomis dangomis, su vieta prisėsti, sustoti. Šioje vietoje suplanuotas gausesnis apželdinimas. Pietinė dalis bus daugiau skirta paskirstyti pėsčiųjų ir transporto srautus, sukurti patogius takus ir jungtis tarp esamų ir naujai projektuojamų kvartalų. Taip pat ši zona numatoma kaip barjeras tarp vidinio kvartalo ir judrios Švitrigailos gatvės.

Viešojoje erdvėje projektuojamas vienas didesnis mažosios architektūros elementas – apvalus suolas tarp želdynų, kad būtų jauki vieta su šešėliu. Taip pat projektuojamos kelios šiukšliadėžės, apšvietimas.  

Projektuojamas privažiavimo kelias iš Švitrigailos gatvės, pėsčiųjų takai. 

Viešosios erdvės užduoties viešinimo metu gyventojai išsakė poreikį šiukšlių konteineriams, todėl sklype projektuojami pusiau požeminiai šiukšlių konteineriai. Tikslus konteinerių kiekis ir tūris bus tikslinamas techninio projekto metu. Šiuo metu visuomenei pristatoma viešosios erdvės sutvarkymo projektiniai pasiūlymai. Rugsėjo 19 d. 18 val. gyventojai kviečiami dalyvauti nuotoliniame susitikime ir išsakyti savo nuomonę apie skvero projektą. Pasiūlymus raštu galite siųsti el. paštu jurate@sprik.lt iki susirinkimo dienos, 16 val. 

Atkreipiame dėmesį, kad viešai konsultacijai pristatomi projektai dar nėra sulaukę savivaldybės pritarimo – specialistai sprendimą priima įvertinę ne tik projekto sprendinius, bet ir visuomenės pastabas. 

Vilniaus miesto savivaldybei patvirtinus projektinius pasiūlymus, bus galima rengti techninį projektą ir gauti statybos leidimą.

Visus želdynų projektus galite rasti čia.  

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt