Lvivo gatvėje projektuojamas dangoraižis: gyventojai kviečiami į viešą projekto svarstymą

Vilniuje, Lvivo g. 38 šalia aukščiausių sostinės pastatų planuojamas dar vienas dangoraižis. 29 aukštų (115 metrų) pastatas bus tik šiek tiek žemesnis už aukščiausią gyvenamąjį ir administracinį pastatą –„Europos verslo centrą“, kuriame yra 33 aukštai. 

Statytojai UAB „Ausminta“ ir UAB „Nolita“ kviečia gyventojus į šio pastato projektinių pasiūlymų aptarimą. Su projektiniais pasiūlymais galite susipažinti https://shorturl.at/bkrAW.

Projekto pristatymas ir svarstymas vyks rugsėjo 25 d. 17 val. Vilniaus miesto savivaldybėje (Konstitucijos pr. 3 – 216 kabinetas). 

Projektinių pasiūlymų svarstymas – tai etapas, kai visuomenė gali išsakyti savo nuomonę apie projektą ir teikti savo siūlymus. Viešai konsultacijai pristatomi projektai dar nėra sulaukę savivaldybės pritarimo – specialistai sprendimą priima įvertinę ne tik projekto sprendinius, bet ir visuomenės pastabas.

Pastato projektas buvo atrinktas kviestinio architektūrinio konkurso būdu. Konkurse dalyvavo 6 architektų kompanijos. Po dviejų konkurso etapų išrinktas nugalėtojas – projektas, pavadintas „CUBE“ (architektai: R. Bimba. G. Barzdžiukaitė, R. Gudauskas, G. Zelenkauskaitė, R. Valionis).

Pastato kompozicija sudaryta iš dviejų 27 ir 29 aukštų dalių ir žemesnės – keturių aukštų dalies. Anot projekto autorių, atitinka Vilniaus miesto Urbanistinės kalvos koncepciją. 

19 tūkst. kv. m. pastate numatomos įvairių paskirčių patalpos: prekybos, paslaugų, maitinimo, mokslo, gydymo, sporto ir poilsio. Pirmame aukšte numatoma vieta kavinei, 2-27 aukštuose projektuojamos biurų patalpos. Atsižvelgiant į galimus pastato aukštų išplanavimo variantus numatomas darbuotojų skaičius apie 1100 žmonių. O pačiuose viršutiniuose aukštuose – planuojamas restoranas.

Ant žemiausios pastato dalies formuojamos terasos. Taip sukuriant patrauklias atviras erdves ne tik pirmame aukšte bet ir ant pastato stogų.

Po pastatu suprojektuota trijų lygių požeminė automobilių stovėjimo aikštelė, kurioje bus įrengta 81 automobilių stovėjimo vieta. 

Šiuo metu beveik 15 arų sklype stovi apleistas sovietmečiu statytas trijų aukštų daugiabutis namas.

Dangoraižį suprojektavo – UAB „Architektūros kūrybinė grupė“. Projekto vystytojas – UAB „Ausminta“ ir UAB „Nolita.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt