Seniūnaičiai: Vilnių kuria žinomi ir nežinomi vilniečiai

Vilnius

Bet kokios problemos sprendimui reikia geros komandos – seniūnaičio, seniūno, aplinkinių, kaimynų,  o ją suburti gali matomas, žinomas, bendruomenės gerbiamas ir mylimas žmogus. Buvimas seniūnaičiu leidžia padėti rasti būdą, kaip problemą išspręsti, tam, kad būtų išgirstas bendruomenės balsas. Iki rugsėjo 15-osios iniciatyvūs ir aktyvūs vilniečiai gali teikti savo kandidatūras naujiems seniūnaičių rinkimams.

„Dažniausiai į seniūnaitį gyventojai kreipiasi dėl šaligatvių, kiemų gatvių, korių tvarkymo bei dėl mažosios architektūros (suoliukų, treniruoklių) įrengimo ar remonto. Bet didžiausias mano, kaip bendruomenės, nario pasiekimas – Šeimų parko prikėlimas naujam gyvenimui, dvi vaikų žaidimo aikštelės, visiškai atnaujintas riedlenčių parkas, pastatytas šachmatų stalas, pasodintas vaismedžių sodelis ir kt.“, – sako ir vėl kandidatuosiąs Lazdynų seniūnijos Ryto seniūnaitijos seniūnaitis Mindaugas Bučys.

Projektų vadovu dirbantis vyras jau ne vienerius metus dalyvauja kuriant miestą, kuriame būtų malonu gyventi – dalyvauja bendruomeninėje veikloje, teikia siūlymus projektuotojams dėl sprendinių projektinių pasiūlymų viešinimo metu, įsitraukia rengiant projektus bendruomenei ir pan.

Rugsėjo 4 d.– rugsėjo 15 d. iniciatyvūs vilniečiai, bendruomenės, asociacijos kviečiami galvoti apie iniciatyvų ir aktyvų asmenį, kuris artimiausius ketverius metus telks bendruomenę ir atstovaus savo rajonui bendraujant su savivaldybe – artėja nauji seniūnaičių rinkimai. Kandidatu į seniūnaičius gali būti siūlomi pilnamečiai gyventojai, deklaravę gyvenamąją vietą toje seniūnaitijoje, kurioje jų kandidatūra siūloma. Prašymus gali teikti elektroniniu būdu arba užsukus į savo seniūniją.

Jau dvi kadencijas Rasų seniūnijos Ribiškių seniūnaite esanti Vaiva Čaplikienė tvirtai apsisprendusi kandidatuoti šiuose rinkimuose.

„Iš mažų dalelių Vilnių kuriame visi. Tik bendruomenės mėgiamam lyderiui lengviau suburti žmones, nes dažniausiai problemų sprendimams reikia, kad pečius suremtų seniūnaitis, seniūnas ir kaimynai“, – pastebi Ribiškių seniūnaitė.

Į šias pareigas gali kandidatuoti kiekvienas norintis pokyčių, nebijantis atsakomybės ir pasiryžęs bendruomenei atstovauti žmogus. Kadangi seniūnaičiai yra arčiausiai savo bendruomenių, jų užduotis – perduoti seniūnijai gyventojų nusiskundimus bei norus ir atsakyti gyventojams į klausimus, ką galima padaryti, kad situacija būtų išspręsta.

Balsavimas už seniūnaičius tiek elektroniniu būdu, tiek gyvai seniūnijose vyks nuo rugsėjo 22 d. iki spalio 13 d. Atiduoti savo balsą bus galima savivaldybės interneto svetainėje elektroniniu būdu, taip pat raštu seniūnijose, kur kandidatai į seniūnaičius arba juos palaikantys gyventojai kvies pasirašyti apklausos lapuose.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt