Buvusiame universiteto pastate J. Basanavičiaus g. planuoja daugiabutį: gyventojai kviečiami į viešą svarstymą

Basanavičiaus g.

Projekto vizualizacijos

Buvusį Vilniaus Gedimino technikos universiteto pastatą Basanavičiaus g. 28 įsigijusios Nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „YIT Lietuva“ ir „Reefo“ planuoja paversti daugiabučiu gyvenamuoju namu. Šiuo metu visuomenei pristatomas pastato remonto projektas su paskirties keitimu iš mokslo paskirties į gyvenamąją. 

Su projektiniais pasiūlymais galite susipažinti https://shorturl.at/pwKZ5. 

Projektinių pasiūlymų svarstymas – tai etapas, kai visuomenė gali išsakyti savo nuomonę apie projektą ir teikti savo siūlymus. Viešai konsultacijai pristatomi projektai dar nėra sulaukę savivaldybės pritarimo – specialistai sprendimą priima įvertinę ne tik projekto sprendinius, bet ir visuomenės pastabas.

Projekto svarstymas vyks rugsėjo 26 d. 15 val. nuotoliniu būdu. Susitikimo nuoroda meet.google.com/igd-zxri-soo. 

Basanavičiaus g. 28

Projekto vizualizacijos

1,1 ha sklype Basanavičiaus gatvėje priešais šv. Konstantino ir Mykolo cerkvę esančiame  pastate planuojama įrengti 17 butų ir administracines patalpas. 

Šie pastatai – įtraukti į kultūros paveldo registrą. 1910–1912 m. pastatyti tuometiniai Rusijos valstybinio Valstiečių žemės banko skyriaus rūmai istoriografijoje minimi kaip vienas iš solidžiausių to meto miesto visuomeninių pastatų. Išskirtinis šio pastato architektūros bruožas – asimetrinė konfigūracija, kuri neoklasicizmo stiliui suteikia moderno stiliaus savybių. Šiame pastate buvo įrengta ir tiems laikams pažangi vidaus įranga: centrinis šildymas, kanalizacija, vandentiekis, ventiliacija, moderni vidaus įrangos medžiaga – cementas, gelžbetoninės perdangos ir kt.

Pastato paprastąjį remontą projektuoja „Do Architects“. Projektiniuose pasiūlymuose rašoma, kad remonto darbai numatomi tik patalpų viduje, pastato fasadai nebus keičiami. 

Pirmame aukšte numatomos administracinės patalpos bei gyvenamosios paskirties patalpos – butai. Antrame, trečiame ir anstato aukštuose numatoma įrengti tik butus. Anot projektuotojų, maksimaliai išsaugoma esama planinė struktūra, koridoriai jungiasi su esamomis laiptinėmis, taip suformuota vientisa planinė struktūra.

Vidinio kiemo dalyje projektuojama vaikų žaidimų aikštelė, planuojama pasodinti naujų želdinių, sklype mažinamas kietosios dangos plotas. 

Basanavičiaus g. 28

Projekto vizualizacijos

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt