Vilniaus savivaldybėje – paroda apie Holokaustą išgyvenusių moterų ir mergaičių patirtis

Minint Vilniaus geto likvidavimo 80-ąsias metines Vilniaus miesto savivaldybėje (Konstitucijos pr. 3, Vilnius) 16 val. 2 aukšte (prie Tarybų salės) atidaroma keliaujanti ekspozicija „Gydant sielos žaizdas“. Joje atskleidžiamos jaunų merginų, mergaičių ir moterų trauminės patirtys ir dilemos, patirtos siekiant išgyventi žiauriomis II pasaulinio karo ir Holokausto sąlygomis. 

Ekspozicijoje „Gydant sielos žaizdas“ pristatomi Holokaustą išgyvenusiųjų moterų, jų dukrų ir anūkių liudijimai, atskleidžiantys, jog itin žiauriomis sąlygomis patirti išgyvenimai ir paslaptyje laikomos patirtys yra opūs skauduliai, perduodami net keliose šeimos kartose. Liudijimai taip pat atskleidžia psichologines traumas, sukeliančias tapatybės lūžius bei moteriško solidarumo svarbą gyvybei pavojingų aplinkybių akivaizdoje. 

„Karui pasibaigus, jis ir toliau tęsėsi tyrimo metu kalbintų moterų ir jų vaikų prisiminimuose tol, kol drąsa prabilti padėjo suprasti savo jausmus ir atsiverti pasauliui. Tikimės, jog mūsų ekspozicija paskatins lankytojų empatiją ir atvirumą, padės suprasti sudėtingas moterų dilemas, su kuriomis jos susiduria ir šiandien“ – teigia projekto vadovė ir tyrėja dokt. Neringa Latvytė.

Paroda Vilniaus miesto savivaldybėje yra atvira lankymui. Ji bus eksponuojama iki rugsėjo 30 d.