Ką atskleis „Nepapasakotos NATO Viršūnių susitikimo istorijos“

Pasak vienos iš ekskursijos sumanytojų Linos Dusevičienės, ši idėja kilo dar vykstant NATO viršūnių susitikimui Vilniuje. Kuriant ekskursijos maršrutą teko pasikalbėti su daugeliu žmonių, dirbusių viešbučiuose, restoranuose, „Litexpo“ parodų centre, Užsienio reikalų ministerijoje. „Stengiamės, kad ekskursija „Nepapasakotos Vilnius NATO viršūnių susitikimo istorijos“ atskleistų kuo daugiau renginio užkulisiuose vykusių įdomių faktų, detalių“, – pasakoja gidė.

„Mūsų ekskursija prasidės Lukiškių aikštėje, kurioje nuskambėjo reikšminga Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio kalba apie šios šalies galimybes įstoti į NATO. Nemažai įdomių faktų galima paminėti apie JAV delegacijos viešnagę, viešbučius ir restoranus, kurie priėmė užsienio delegacijų narius. Vienas iš maršruto taškų sustos ties restoranu, kurio šefas buvo garbingiausiems svečiams skirtos vakarienės kūrėjas. Lankytojai galės išgirsti pasakojimą kuo mėgavosi iškilios vakarienės dalyviai. Ekskursijos metu apeisime su NATO viršūnių susitikimu susijusios objektus esančius miesto centre ir Senamiestyje, o visa numatoma ekskursijos trukmė – 1 val. 30 min.“, – pažymi gidė L. Dusevičienė.

Ekskursija su gidu Vilniuje

O. Posaškovos nuotr.

Ekskursijos „Nepapasakotos Vilnius NATO viršūnių susitikimo istorijos“ bus rengiamos rugsėjo 24 d., registracijas galima rasti Pasaulinei turizmo dienai skirtų renginių programoje https://www.govilnius.lt/turizmo-diena-2023

Naktinis žygis, Vilniaus herojų atradimai ir 700 prizų

Pasaulinės turizmo dienos proga lankytojų laukia įvairialypė programa. Dalyviai leisis į magišką naktinį žygį, skirtą Vilniaus 700 metų jubiliejui, pažins miestą per pasakas, galės nemokamai aplankyti muziejus ir dalyvauti orientaciniame žaidime.

„Vilniaus miesto 700 metų jubiliejų minime visus metus ir tai galimybė dar daugiau sužinoti apie Lietuvos sostinę. Pasaulinė turizmo dienos programa stengsimės suburti įvairaus amžiaus vilniečius ir miesto svečius, todėl kviesime visus leistis į žygius,  sužinoti kažką naujo ir patirti tai, kuo gyvena visas miestas“, – sako „Go Vilnius“ vadovė I. Romanovskienė.

Siekiant įprasminti Vilniuje gyvenusius ir miestą kūrusius įžymius žmones, Pasaulinės turizmo dienos proga sukurtas įtraukiantis orientacinis žaidimas „Atrask Vilniaus herojus“, kuris vyks rugsėjo 23 d. Žaidimo metu dalyviai galės susipažinti su tikraisiais miesto didvyriais, tačiau juos nebus taip paprasta surasti, – reikės gerai pasukti galvą ir kaip reikiant pajudėti. Visas užduotis išsprendusių žaidimo dalyvių laukia net 700 prizų, kuriuos gaus pirmieji įveikę iššūkį.

Ekskursija su gidu Vilniuje

O. Posaškovos nuotr.

Tą patį vakarą visi kviečiami leistis į naktinį žygį pėsčiomis skaičiaus „700” trasa Vilniaus centre, atsinešus žibintuvėlius ar girliandas, kad jubiliejinė trasa šviestų iš aukštai. Naktinio žygio pradžia – rugsėjo 23 dieną, 20 valandą prie Baltojo tilto, saulei jau nusileidus. Registruotis į žygį galima čia: https://trailmasters.lt/trail-masters-vilnius-700-svieciantis-zygis-sostineje/

Rugsėjo 24 dieną gidė, istorijų pasakotoja Vida Norkūnienė, vaikams prisistatanti kaip ponia Vidonija, kviečia klausyti 7 nuostabių pasakojimų apie Vilnių. Tuo pačiu verta neužmiršti, kad paskutinį mėnesio sekmadienį, rugsėjo 24 dieną galima aplankyti daugelį Vilniaus muziejų nemokamai.

Pasaulinė turizmo diena yra švenčiama rugsėjo 27 d., todėl būtent tą dieną kviečiame užsukti į Turizmo informacijos centrą, įsikūrusį Pilies gatvėje, kur lankytojų lauks malonios staigmenos.   Pasaulinės turizmo dienos renginių organizatoriai: agentūra „Go Vilnius“, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Užsienio ryšių ir turizmo skyrius, „Trail Masters“.