Klientų aptarnavimo centre kompensacijų prašymus pateikti dar paprasčiau – nuo šiol prašymą galima užpildyti ir planšetėje

Vilniaus miesto savivaldybėje prasidėjo prašymų ir dokumentų būsto šildymo išlaidų kompensacijoms 2023/2024 m. šildymo sezonui gauti priėmimas. Vilniaus miesto savivaldybė, ieškodama būdų kaip užtikrinti sklandesnį ir greitesnį asmenų aptarnavimą, gyventojams pristato naują prašymų pateikimo priemonę. Į Klientų aptarnavimo centrą atvykusiems gyventojams yra sudaryta galimybė prašymo formą pateikti elektroniniu būdu naudojantis planšete, nepildant popierinės formos. 

Tikimasi, kad ši priemonė pagreitins prašymų priėmimą – gyventojai bus aptarnaujami sklandžiau ir efektyviau. Taip pat, sutrumpės į Vilniaus miesto savivaldybės administracijos pastatą atvykusių asmenų laukimo laikas. 

Klientų aptarnavimo centras Vilniaus miesto savivaldybėje

Sauliaus Žiūros nuotr.

Teikiant prašymą naudojantis planšete, gyventojai savo tapatybę, kaip ir anksčiau, patvirtina pateikdami juos aptarnaujantiems darbuotojams asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, tačiau pati prašymo forma pildoma planšetės pagalba, pasirašoma neaktyviuoju rašikliu.

Ši nauja prašymų pateikimo priemonė leidžia ne tik mažinti laiko sąnaudas, nes per planšetę pildomi prašymai pateikiami greičiau, bet ir mažina popierinių prašymų administravimo naštą – popieriaus, spausdinimo priemonių, popierinių prašymų transportavimą, rūšiavimą ir pan. 

Vilniaus miesto savivaldybė primena, kad prašymus būsto šildymo kompensacijoms gauti vilniečiai gali pildyti ir telefonu, neišeinant iš namų, naudojantis autovedlio pagalba. 

Plačiau apie būsto šildymo kompensacijų tvarką – čia.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt