Ž. Diavara kviečia: paskutinė galimybė – tapkite filmo apie Vilnių bendraautoriumi

Jau lapkričio pabaigoje pasirodys pirmasis toks – pačių žmonių kurtas – filmas „Kartą Vilniuje“ (angl. „Once Upon a Time in Vilnius”), skirtas įprasminti 700-ąjį Vilniaus jubiliejų. Filmas išskirtinis tuo, kad į kūrybinį procesą įtraukė visus – gyventojus, sostinės svečius, turistus ir profesionalią kino meistrų komandą. Filmo bendraautoriumi vis dar galite tapti ir jūs.

Kaip sako filmo „Kartą Vilniuje“ prodiuserė Živilė Diavara, viskas, ką jums reikia padaryti – į savo mobilųjį telefoną parsisiųsti nemokamą programėlę „Once in Vilnius“ ir pasidalinti ten Vilniaus nuotraukomis ar video vaizdais.

Alesia Navickienės nuotr.

„Transliuokite savo gyvenimo ar pasisvečiavimo Vilniuje akimirkas, dalinkitės kasdienybe ir buitimi, savaitgalio nuotykiais, miesto renginių akimirkomis, išskirtiniais atradimais ir nustebinusiais patyrimais. Parodykite, kas jums yra Vilnius, kokį jį matote jūs, ką Vilnius jums reikia, kokios jūsų mėgstamiausios vietos šiame mieste, apie ką būtent jums yra mūsų sostinė. Svarbu tai, kad užfiksuoti ir dalintis galite ne tik tuo, ką veikiate patiriate būtent šiuo metu. Pasikapstykite po savo telefono galerijos archyvą – drąsiai galite į programėlę kelti savo anksčiau užfiksuotą lobį foto ir video formatu“, – kviečia Ž. Diavara.

Jūratės Vilemaitės nuotr.

Pasak Ž. Diavaros, laukiami patys įvairiausi – nuotaikingi, „crazy“, nostalgiški – vaizdai ir medžiaga, kurioje užfiksuoti kulinariniai atradimai Vilniuje, miesto gyvūnai, madingi ir stilingi miestiečiai, naktinio sostinės gyvenimo nuotykiai, naujai prasidėjusių mokslo metų iliustracijos, judesys ir veiksmas miesto rajonuose.

„Gal laisvalaikiu žaidžiate futbolą, vaikščiodami tyrinėjate senamiesčio gatveles, savaitgaliais apsiperkate Kalvarijų turguje, mėgstate filmuoti Vilnių pro važiuojančio automobilio langus, o gal turite naktinių šokių miesto klubuose akimirkų? Pasidalinkite – laukiame pačių margiausių akimirkų, parodančių skirtingus miesto veidus. Tinka net vaizdas, kurį kasdien matote pro savo namų langus – nesvarbu, kuriame rajone gyvenate“, – sako Ž. Diavara.

Žmonių įkelti įrašai pretenduoja tapti metų pabaigoje pasirodysiančio ilgametražio filmo „Kartą Vilniuje“ (angl. „Once Upon a Time in Vilnius”) dalimi. Jau spalį profesionali režisierių komanda iš visos į programėlę įkeltos medžiagos išrinks įrašus kurie bus panaudoti montuojant profesionalų ilgo metro filmą.

„Kartą Vilniuje“ sudarys septynios serijos po dešimt minučių. Kiekviena jų, siekiant atskleisti skirtingus Vilniaus veidus ir spalvingą jo identitetą, bus parodyta vis kito personažo, Vilniaus gyventojo akimis.

Projekto organizatorių archyvo nuotr.

Filmo režisierės – Lina Lužytė ir Elvina Nevardauskaitė, montažo režisierius – Ričardas Matačius, muzikos filmui kompozitorius – Viktoras Diavara, muziką taip pat kuria Adas Gecevičius ir grupės „Kamanių šilelis“ narė Kamilė Gudmonaitė.

„Kartą Vilniuje“ premjera įvyks šių metų pabaigoje. Po premjeros filmą bus galima išvysti kino teatruose ir visiems prieinamose interneto platformose.

Nemokamą programėlę „Once in Vilnius“ į išmanųjį telefoną galima atsisiųsti iš „Google Play” (https://bit.ly/googleplay_OnceInVilnius) ir „App Store” (https://apple.co/3N6DtP6) elektroninių parduotuvių.

Projekto organizatorių archyvo nuotr.

Išsamiau apie projektą: www.onceinvilnius.com

Projektas ,,Kartą Vilniuje“ yra skirtas Vilniaus 700 jubiliejui, kuris švenčiamas 2023 metais, kai prieš 700 metų Vilnius pirmą kartą buvo paminėtas istoriniuose rašytiniuose šaltiniuose. Vilniaus miesto savivaldybės inicijuotą jubiliejaus šventės programą „Vilnius 700” kuruoja Vilniaus turizmo ir plėtros agentūra „Go Vilnius”. Daugiau informacijos apie Vilniaus 700 jubiliejui skirtus renginius rasite tinklalapyje www.700vilnius.lt

Projektą finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija.