Vilniaus miesto savivaldybė dėkojo profesinę šventę minėsiantiems socialiniams darbuotojams

Rudenėjantį rugsėjo 21 d. vakarą Vilniaus miesto savivaldybė pakvietė mieste dirbančius socialinius darbuotojus į padėkos vakarą artėjančiai profesinei dienai paminėti. Šis tradicinis renginys ne tik galimybė tarti vieni kitiems dėkingumo žodžius, bet ir šiai profesinei bendruomenei susitikti, pabendrauti neformalioje aplinkoje, pasimėgauti būtent jiems skirta kultūrine programa. Itin džiugina, kad ši tradicija suburia didžiąją dalį Vilniuje dirbančių socialinių darbuotojų, šiemet jų susirinko daugiau nei tūkstantis.

Socialiniams darbuotojams skirta šventė

Sauliaus Žiūros nuotr.

Socialinio darbuotojo ar socialinio darbuotojo padėjėjo darbas yra be galo prasmingas, kasdienoje pilnas iššūkių, reikalaujantis didelės empatijos ir atsidavimo. Žmonių pasirinkimą mokytis šios profesijos savivaldybė vertina itin palankiai bei nuolat kviečia jungtis į gausią bendruomenę, teikti paslaugas vilniečiams. Nors šiuo metu vis dar jaučiamas specialistų trūkumas, Vilniuje dirba beveik trečdalis visų Lietuvos socialinių darbuotojų.

„Socialinėje srityje dirbantys žmonės dažniausia pasižymi atvira širdimi ir dideliu noru palengvinti kasdieną žmonėms su negalia, padėti krizę patiriantiems vaikams, jų šeimoms, paskatinti atrasti motyvacijos ir jėgų tiems, kurių gyvenime problemų gausa užgožia viltį. Nors toks šventinis padėkos vakaras būna vieną kartą metuose, mes socialinių darbuotojų sunkų ir svarbų darbą matome kasdien per realių situacijų sprendimą, gaunamas padėkas ar pasidalytas sėkmės istorijas. Tad noriu palinkėti, kad pozityvūs dalykai, maži ar dideli pasiekimai jūsų darbe, visada būtų įkvėpimo šaltiniu, kai bus sunku ar kils abejonių dėl darbo prasmės, o patys rūpindamiesi kitais, nepamirštumėte ir savimi pasirūpinti.“ – sakė Vilniaus miesto savivaldybės vicemerė Simona Bieliūnė.

Socialiniams darbuotojams skirtos šventės metu apdovanojimus teikė vicemerė Bieliūnė

Sauliaus Žiūros nuotr.

Renginio metu neliko nepastebėtos ir socialines paslaugas Vilniaus miesto teritorijoje teikiančios organizacijos ar įstaigos – joms įteikti apdovanojimai. Nugalėtojai buvo išrinkti vilniečiams balsuojant ir sumuojant jų balsus:

  • nominacijoje „kokybė“ apdovanojimas įteiktas BĮ Vilniaus Žolyno vaikų socialinės globos namams;
  • nominacijoje „plėtra ir bendradarbiavimas“ apdovanojimas įteiktas Labdaros ir paramos fondui „Maisto bankas“;
  • nominacijoje „inovacija“ apdovanojimas įteiktas BĮ dienos centrui „Šviesa“.

Renginį vainikavo Savivaldybės komandos  inicijuotas šventinis žaidimas, kurio metu trims laimingiesiems padovanoti dovanų kuponai savaitgalio gydomajai programai.