Turizmo dienai skirtame naktiniame žygyje po Vilnių nepaisant lietaus dalyvavo apie tūkstantį žmonių

700 metų jubiliejų pasitikęs Vilnius kvietė kartu tradiciškai paminėti Pasaulinę turizmo dieną: šį savaitgalį  kiekvienas galėjo pasijusti laukiamu Lietuvos sostinės svečiu, nemokamai išbandyti įvairias veiklas ir gauti prizų. Į Vilniaus kvietimą leistis į naktinį žygį pėsčiomis, skaičiaus „700“ formos trasa Vilniaus centre atsiliepė ir lietaus neišsigando apie tūkstantį vilniečių ir miesto svečių, kurie žygiavo po naktinę Lietuvos sostinę. Pasaulinei turizmo dienai Vilniuje renginių programoje – nemokamos ekskursijos, orientacinis žaidimas, muziejų lankymas, pasakos apie Vilnių ir intriguojančios Vilnius NATO viršūnių susitikimo istorijos.

Apie tūkstantį vilniečių ir miesto svečių leidosi į magišką istorijos labirintą ir  per kelias valandas išbandė 12 kilometrų „700“ formos trasą Vilniaus centre, kuomet tie patys pažįstami dienos šviesoje sostinės objektai atrodo visai kitaip. Maršrutas buvo sukurtas bendradarbiaujant su Gjensidige.

Naktinis žygis po Vilnių

Sauliaus Žiūros nuotr.

„Vilniaus 700 metų jubiliejų minime visus metus ir tai galimybė dar daugiau sužinoti apie Lietuvos sostinę. Šiemet Pasaulinės turizmo dienos programa stengėmės suburti įvairaus amžiaus vilniečius ir miesto svečius, todėl kvietėme visus leistis į žygius, klausytis pasakų, sužinoti kažką naujo ir patirti tai, kuo gyvena visas miestas“, – sako „Go Vilnius“ vadovė I. Romanovskienė.

Naktinis žygis ir įtraukiantis orientacinis žaidimas „Atrask Vilniaus herojus“ – tik dalis renginių, skirtų Pasaulinei turizmo dienai, renginių programoje ir ekskursijos, apjungiančios unikalias NATO viršūnių susitikimo patirtis. 2023-ieji yra išskirtiniai metai minint Vilniaus 700 metų jubiliejų ir prisimenant čia prieš keletą mėnesių vykusį NATO viršūnių susitikimą, dėl kurio miestą aplankė tūkstančiai svečių iš viso pasaulio. Apie NATO viršūnių susitikimą Vilniuje rašė tarptautinė žiniasklaida ir iki šiol sulaukiama didžiulio susidomėjimo kaip vyko pasirengimas, kokios įdomios istorijos nutiko svečiams, kokį miestą jie atrado bei kur lankėsi. Pačios įdomiausios istorijos, surinktos iš pirmųjų lūpų, pasakojamos Pasaulinei turizmo dienai skirtų ekskursijų metu rugsėjo 24 d. Pasak vienos iš ekskursijos sumanytojų Linos Dusevičienės, kuriant ekskursijos maršrutą, teko pasikalbėti su daugeliu žmonių, dirbusių viešbučiuose, restoranuose, „Litexpo“ parodų centre, Užsienio reikalų ministerijoje.

Naktinis žygis po Vilnių

Sauliaus Žiūros nuotr.

Rugsėjo 24 dieną gidė, istorijų pasakotoja Vida Norkūnienė, vaikams prisistatanti kaip ponia Vidonija, kvietė klausyti 7 nuostabių pasakojimų apie Vilnių. Tuo pačiu verta neužmiršti, kad paskutinį mėnesio sekmadienį galima aplankyti daugelį Vilniaus muziejų nemokamai.

Naktinis žygis po Vilnių

Sauliaus Žiūros nuotr.

Pasaulinė turizmo diena yra švenčiama rugsėjo 27 d., todėl Vilniaus turizmo informacijos centras kviečia  nuo 13:00 iki 17:00 valandos Vilniaus širdyje – Katedros aikštėje įsiamžinti su 360 kamera, o pirmieji 700 akimirkomis pasidalinę su draugais ar artimaisiais bus vaišinami kava. Turizmo informacijos centras jau nuo 9:00 lauks visų adresu Pilies g. 2 paruošę idėjas ir patarimus kaip patirti miestą naujai, pamatyti iš įvairiausių perspektyvų ir kur apsilankyti, kur galbūt dar nesate buvę.

Visą Pasaulinei turizmo dienai skirtų renginių programą rasite čia: https://www.govilnius.lt/turizmo-diena-2023

Pasaulinės turizmo dienos renginių organizatoriai: agentūra „Go Vilnius“, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Užsienio ryšių ir turizmo skyrius, „Trail Masters“.

Naktinis žygis po Vilnių

Sauliaus Žiūros nuotr.