Vilnius kviečia mokytojus švęsti visą savaitę!

Vilniaus miesto savivaldybė ir „Edu Vilnius“ kartu su partneriais Tarptautinės mokytojų dienos proga šiemet kvies į jau tradicija tampančią šventinę mokytojų savaitę. Spalio 2–8 dienomis mokytojų lauks konferencija, koncertas, apdovanojimai, teatrai, kinas ir begalė kitų veiklų bei nuolaidų.

„Mokytojų diena – gera proga kiekvienam susimąstyti apie tai, kokią didelę įtaką mokytojų kasdienis darbas turi jaunų asmenybių formavimuisi ir išreikšti dėkingumą jiems. Kviečiu mokytojus nepraleisti sostinėje išskirtinai jums skirtų renginių bei kitų veiklų, kurias paruošė įvairios Vilniaus įstaigos ir verslai. Sostinėje mokytojai švenčia ne vieną dieną, o visą savaitę“, – sako Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas.

Spalio 3 dieną bus apdovanoti Vilniaus miesto metų mokytojai, ugdymo įstaigų vadovai bei aktyviausi projekto „Vilnius yra mokykla“ platformos naudotojai. Tačiau renginys skirtas ne tik apdovanojamiesiems pagerbti. Visi Vilniaus pedagogai kviečiami dalyvauti šventiniame koncerte „Avia Solutions Group“ arenoje, kurioje šventinę nuotaiką kurs atlikėjai Saulius Prūsaitis ir Iglė.

Spalio 4 dieną mokytojus taip pat kviesime į išskirtinę konferenciją aktualia šiuo metu tema „Kiek ateities Vilniaus švietime?“. Apie dirbtinį intelektą šiandien girdime kasdien, o kaip jis veikia ir veiks švietimą? Kaip ChatGPT paversti ne grėsme, o galimybe? Šiai konferencijai į Lietuvą atvyksta švietimo naujovių tyrinėtoja, mokymosi inovacijų centro Paryžiuje „LearnSpace“ vadovė Svenia Busson, prie jos taip pat savo pranešimais prisijungs Lietuvos dirbtinio intelekto asociacijos prezidentas Dovydas Čeilutka bei edukacinių technologijų įmonės OXSICO vadovė, EdTech Lithuania asociacijos tarybos narė Kotryna Tomkevičiūtė bei kiti pašnekovai. Vakarą užbaigsime klausydamiesi akustinio Gabrielės Vilkickytės koncerto ir neformaliomis diskusijomis prie kavos puodelio.

„Mokytojų savaitė kasmet auga. Pernai joje sudalyvavo apie tūkstantis Vilniaus mokytojų, o šiemet siūlome dar daugiau veiklų. Pirmą kartą mokytojus kviesime ir į nemokamus spektaklius Vilniaus teatre „LĖLĖ“ bei „Vilniaus Keistuolių teatre“, kaip visada laukia nemokami kino filmai „Skalvijoje“, ekskursijos ir muziejai. Esame be galo dėkingi tiek naujiems, tiek nuolatiniams partneriams, kurie ne žodžiais, o savo resursais parodo, kokie mokytojai svarbūs visam miestui“, – dėkoja „Edu Vilnius“ direktorė Unė Kaunaitė.

Mokytojams siūlysime nemokamai apsilankyti populiariausiuose Vilniaus muziejuose, dalyvauti išskirtinėse ekskursijose, žiūrėti filmus. Kiti šaunūs partneriai dovanos nuolaidas sporto klubui, raštinės prekėms ir kavinių skanėstams.

Toliau tęsiama ir iniciatyva ugdymo įstaigų darbuotojams dovanoti galimybę keliauti po miestą nemokamai – šiemet bus įteikiamos naujos, unikalaus dizaino viešojo transporto kortelės. Savivaldybės finansuojamas metines viešojo transporto korteles švietimo įstaigų mokytojams ir kitiems darbuotojams perka ir išdalins pačios ugdymo įstaigos.

Šventinės savaitės pasiūlymai švietimo darbuotojams galios pateikus „Vilniečio kortelę“ arba pritaikius specialų nuolaidos kodą (nuolaidoms internetu). Vietų skaičius tam tikrose veiklose yra ribotas, todėl būtina išankstinė registracija.

Labai kviečiame pasinaudoti Mokytojų savaitės pasiūlymais ir nepraleisti progos dalyvauti aktualiuose ir smagiuose renginiuose!

Visą renginių sąrašą rasite čia.

Taip pat visas Mokytojų savaitės naujienas sekite EDU Vilnius Facebook paskyroje.