Svarbi informacija
Daugiafunkcio komplekso statybos: teritorija ruošiama pamatų statybai
Nacionalinio stadiono vietoje intensyviai vyksta pasiruošimo darbai – sunkiasvorė technika kasa žemę ir ruošia vietą pamatams, įrengiami bandomieji pamatų poliai, gaminamos ir montuojamos statybinės konstrukcijos.
Pasiruošimas vyksta visoje didžiulėje, 22,3 ha ploto teritorijoje Ozo g. 27. Ši vieta ilgai stovėjo apleista, todėl natūralu, kad joje pridygo savaiminės augmenijos. Ruošiantis statyboms, šiame etape teks pašalinti 56 medelius, iš jų – 20 nesaugotinų. Dauguma jų jauni, keliolikos centimetrų kamieno storio. Anot specialistų, jie netinkami persodinimui: susipynę šaknimis, yra tik menka galimybė, kad jie prigis, be to, auga vietose, kuriose technika dėl įvairių kliūčių tiesiog negali jų iškasti.
Tačiau šioje vietoje jau išsaugota apie 160 vertingų medžių. Prieš dvejus metus, dar prieš prasidedant paruošiamiesiems darbams, iš šios teritorijos buvo persodinta įvairaus dydžio medžių – pušų, beržų, klevų, liepų, ąžuolų. Pirmą kartą miestas ėmėsi išsaugoti ir persodinti tokį didelį kiekį medžių. „Persodinimas buvo sudėtingas, ypač didžiųjų, iki 10 metrų aukščio medžių, kai kuriose vietose technika vos privažiavo“, – medžių persodinimą iš stadiono teritorijos prisiminė darbus atlikę ilgamečiai miesto partneriai – UAB „Stebulė“.
Mažesni buvo perkeliami natūraliai suaugusiais kupstais, kad geriau prigytų, kuo mažiau pasikeistų jų natūrali augimvietė. Jie buvo perkelti šalia požeminės perėjos Ozo gatvėje, taip pat į Ukmergės gatvę ir kitas gatves.
Didelių medžių – iki 10 metrų aukščio persodinimui prireikė specialios technikos. Jie buvo perkelti į netoliese esančią Gelvonų, Loretos Asanavičiūtės, Ozo gatves. Medžiai susodinti tarp pėsčiųjų takų ir važiuojamosios gatvės dalies, kad šie sugertų gatvės triukšmą ir lietaus vandenį, saugotų praeivius nuo purvo ir kurtų ne tik šešėlį, bet ir emocinį saugumą. Anot specialistų, prigijo didžioji dauguma medžių – apie 90 proc.
Skaičiuojama, kad miestui persodinimo paslauga kainavo apie 20 tūkst. Eurų. Nors suma atrodo didelė, bet ji dvigubai mažesnė negu pasodinti tokį patį kiekį medžių iš medelyno.
Daugiafunkcio komplekso teritorijoje pastačius visą kompleksą aplinka bus gausiai apželdinta: bus pasodinta 250 medžių, apie 28 tūkst. krūmų – beveik tiek pat, kiek visas miestas pasodina per vieną sezoną. Bendras žolinių augalų plotas prilygs futbolo aikštei – bus apsodinta 15,3 tūkst. kv. m. Žaliose erdvėse numatyti pėsčiųjų ir dviračių takai, suoleliai, apšvietimas.
Augalų rūšys atitiks šioje vietoje natūraliai augančią augmeniją. Ant kalvelių ir žaliosiose zonose bus sodinamos paprastosios ir kalninės pušys, mažalapės liepos, karpotieji beržai, paprastieji ąžuolai, paprastieji klevai. Taip pat obelys, maumedžiai. Aplinką paįvairins ir gatvės triukšmą bei taršą užstos sedulų, purpurinių karklų, alyvų ir kitų krūmų masyvai bei žoliniai augalai. Šlapesnėse vietose planuojama sodinti juodalksnių ir sedulų bei drėgną dirvožemį mėgstančių žolinių augalų – vilkdagių, paparčių, viksvų, irisų. Želdynai bus sodinami jau paskutiniame statybos etape, kai iškils pastatai.
Visą Daugiafunkcį kompleksą sudarys aštuoni statiniai, į kuriuos įeina ir daugiau objektų – Nacionalinis stadionas su sporto muziejumi viduje, sporto centras, treniruočių aikštės šalia sporto centro, lengvosios atletikos apšilimo zona, tarptautinės kategorijos lengvosios atletikos stadionas su futbolo aikšte, kultūros centras su biblioteka ir 300 vietų vaikų darželis.
Daugiafunkcio komplekso statybos darbus vykdo viena iš didžiausių statybos bendrovių
„Naresta“ kartu su subrangovais UAB „INHUS“, UAB „Caverion Lietuva“ ir UAB „Vilniaus rentinys“.
Komplekso statybų pabaiga numatyta 2025 m.
Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt
Taip pat skaitykite:
Vilniuje šiais metais bus atnaujintos 10 poliklinikų registratūros, jau pristatoma Šeškinės poliklinika
2024 m. pradžioje Tarybos sprendimu Vilniuje įkurti 5 sveikatos centrai, kuriems atsirado galimybė gauti lėšas iš Europos Sąjungos fondų, įgyvendinant infrastruktūros gerinimo priemones. Siekiant pritaikyti savivaldybės poliklinikų aplinką skirtingus poreikius turintiems... ❯❯❯
2025-01-09
Vilnius traukia investuotojus: kaip suderinti plėtrą ir mažinti biurokratiją?
Vilnius – sparčiausiai augantis Baltijos regiono miestas, kuriame pernai buvo išduota daugiausia, net 12 proc. visų statybos leidimų, kai tuo tarpu Kaune – 7 proc., Klaipėdoje – 2 proc. Visuomenėje vyksta diskusijos, kad Vilniuje plėtra galėtų būti dar spartesnė, o greitį lemia... ❯❯❯
2024-12-23
Atidaromas atnaujintas Tauro kalnas: čia – ir seniau pamėgtos, ir naujos pramogos
Anksčiau nei planuota baigti Tauro kalno atnaujinimo darbai. Vilniečiai jau gali ruošti rogutes nusileidimams nuo kalno, pasivaikščioti ir poilsiauti prisėdę ant suoliukų su vaizdu į miesto panoramą. Tiesa, prašoma ir vilniečių sąmoningumo – iki pavasario parke palikta nemažai... ❯❯❯
2024-12-19
Svarstomas Vilniaus miesto biudžetas: numatomas 6,2 proc. augimas
Vilniaus miesto tarybai šiandien pristatytas 1,487 mlrd. Eur siekiantis ateinančių metų sostinės biudžetas. 2025 m. siūlomas biudžetas – 6,2 proc. arba 86 mln. eurų didesnis nei 2024 m. patvirtintas biudžetas. „Didžioji dalis siūlomo miesto biudžeto skiriama švietimui, aplinkai... ❯❯❯
2024-12-18
6 svarbiausi klausimai apie Medines Šnipiškes: ar tikrai saugomi visi mediniai pastatai?
Kultūros paveldo departamentui patvirtinus Medinių Šnipiškių ribas, nustačius vertingąsias šios vietos savybes, vilniečiams kyla klausimų apie vietovės pokyčius. Ar tikrai bus saugomi visi mediniai pastatai, net lauko tualetai? Ar bus galima statyti naujus pastatus ir rekonstruoti... ❯❯❯
2024-12-11
Pristatoma Šeškinės prekybos centro kvartalo pokyčių vizija
Gruodžio 18 d. 16:00 val. Šeškinės seniūnijoje, Ukmergės g. 220, UAB „Senojo miesto architektai“ ir studijos „Martyno Marozo architektūra ir planavimas“ supažindins gyventojus su teritorijos užstatymo ir vystymo vizija. Pristatymo metu taip pat kalbėsime apie požeminių... ❯❯❯
2024-12-06