Aktuali informacija norintiems pasiskiepyti nuo gripo ir koronaviruso

Atėjus šaltajam metų laikui, raginame vilniečius pasiskiepyti nuo gripo ir koronaviruso susirgimų apsaugančiomis vakcinomis. Šiuo metu Vilniaus miesto gydymo įstaigose jau yra sudaryta galimybė pasiskiepyti nuo gripo ir koronaviruso vieno vizito metu. 

Sveikatos apsaugos ministerija atkreipia dėmesį, jog labiausiai pasiskiepyti abiem gripo ir COVID-19 vakcinomis rekomenduojama rizikos grupėms priklausantiems asmenims: 65 metų amžiaus ir vyresniems žmonėms, sergantiems lėtinėmis ligomis (taip pat ir vaikams), socialinės globos ir slaugos įstaigų gyventojams (taip pat ir vaikų globos įstaigose), sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams, nėščiosioms (bet kuriuo nėštumo laikotarpiu).

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Norint pasiskiepyti abiem vakcinomis, rekomenduojama kreiptis į gydymo įstaigą, prie kurios asmuo prisirašęs. Skiepijimas daugiau nei viena vakcina vieno apsilankymo metu yra įprasta medicininė praktika – tai greita, patogu, rekomenduojama specialistų.

Pasiskiepyti gripo vakcina rekomenduojama prieš gripo sezoną, kuris įprastai prasideda spalio mėnesį, o baigiasi kitų metų gegužę. Gripo skiepai apsaugo nuo ligos vidutiniškai 12 mėn. Jau po 6 mėn. nuo skiepo antikūnų organizme sumažėja dvigubai. Kasmet yra pagaminama nauja vakcina, kuri geriau atitinka cirkuliuojančius gripo virusų tipus.

Gripo vakcinos rizikos grupėms priklausantiems asmenims valstybės lėšomis kompensuojamos toje gydymo įstaigoje, kurioje asmuo yra registruotas, todėl mokėti nereikia. Nepriklausant rizikos grupėms, savo lėšomis gripo vakcina galima pasiskiepyti bet kurioje gydymo įstaigoje ar tam tikrose vaistinėse. 

Pasiskiepyti nuo koronaviruso rekomenduojama artimiausiu įmanomu metu. Vadovaujantis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro bei Lietuvos ekspertų rekomendacijomis, atnaujinta COVID-19 vakcina gali pasiskiepyti visi 5 m. amžiaus ir vyresni asmenys. 6 mėn. – 4 m. amžiaus vaikams suteikiama galimybė pasiskiepyti originalia COVID-19 vakcina. 

COVID-19 vakcinomis gyventojai ir toliau galės skiepytis bet kurioje gydymo įstaigoje ar tam tikrose vaistinėse. Už COVID-19 vakcinas ir vakcinavimo paslaugą apdraustiems privalomuoju sveikatos draudimu gyventojams mokėti nereikia.

Primename, kad gyventojai registruotis COVID-19 vakcinai gali keliais būdais: KoronaStop.lt svetainėje, per Išankstinę pacientų registravimo sistemą (IPR) ar kreipiantis tiesiogiai į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, kurioje asmuo yra prisirašęs. 

Daugiau informacijos apie skiepijimą rasite KoronaStop.lt ir NVSC internetinėje svetainėje.