Vilnius optimizuoja neformalaus švietimo ir ugdymo įstaigas – siekiama, kad procesai būtų dar sklandesni, efektyvesni ir kokybiškesni

žaidžiantys vaikai

Nuotr. S. Žiūros

Vilniaus miesto savivaldybė imasi vaikų bei jaunimo neformaliojo švietimo ir ugdymo įstaigų reorganizacijos ir optimizavimo proceso. Jis neigiamos įtakos vaikams, jų tėvams ir mokytojams neturės – keičiama tik administracinė struktūra, o kaina, programų apimtys ir užsiėmimų vietos nėra koreguojamos.

„Matome, jog tėveliai gauna faktais nepagrįstos informacijos, jog jų vaikams netrukus nebebus vykdomi užsiėmimai arba kad užsiėmimų kaina smarkiai išaugs. Tai netiesa – tiek reorganizacijos metu, tiek ir jai pasibaigus vaikai toliau galės lankyti tuos pačius užsiėmimus, nereikės važiuoti kitur ar mokėti daugiau. Pokyčiai leis kelti paslaugų kokybę papildomai neišlaidaujant – sutaupytos savivaldybės biudžeto lėšos bus nukreiptos būtent į tai.“ – teigia Vilniaus miesto vicemerė Donalda Meiželytė.

Kaip vyks įstaigų reorganizacijos ir optimizavimo procesas?

12-os šiuo metu veikiančių sostinės savivaldybei pavaldžių neformaliojo švietimo ir ugdymo įstaigų valdymo struktūra nebuvo peržiūrėta ir tobulinta ilga laiką, nors poreikis tam yra – dėl perteklinių administracinių procesų dalis iš savivaldybės biudžeto skiriamų lėšų yra naudojamos neefektyviai, tarp skirtingų savivaldybės valdomų įstaigų ryškėja dideli paslaugų kokybės skirtumai. Optimizavimas bus vykdomas vaikų ir jaunimo klubuose „Kregždutė“, „Lakštingala“, „Jaunystė“, „Klevas“, „Šatrija“, „Verdenė“, „Meteoras“, Žirmūnų vaikų ir jaunimo klube, Naujosios Vilnios moksleivių kūrybos namuose, Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo, Jaunųjų turistų bei Saugaus miesto centruose.

Pagal šiuo metu galiojančius teisės aktus, biudžetinės įstaigos negali būti prijungtos prie viešosios įstaigos, dėl to, norint atlikti administracinės struktūros pokyčius, nėra kitos išeities, kaip likviduoti esamas įstaigas ir paraleliai steigti viešosios įstaigos Sostinės vaikų ir jaunimo centras „Hobiverse“ filialus: Senamiesčio, Justiniškių, Žvėryno, Viršuliškių, Šnipiškių, Žirmūnų, Šeškinės, Karoliniškių, Naujosios Vilnios, Naujamiesčio, Centro ir Piromonto.

žaidžiantys vaikai

Nuotr. S. Žiūros

Pokyčiai neigiamos įtakos vaikų neformaliajam švietimui neturės

Įsteigti filialai veiks tose pačiose patalpose, teiks tas pačias vaikų ir jaunimo švietimo bei ugdymo paslaugas, kainos taip pat nebus keičiamos.

„Vienoda įstaigų struktūra leis kurti bendrą Vilniaus miesto neformalaus švietimo ir ugdymo kokybės standartą, kuris ilguoju laikotarpiu reikš, jog nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos visi vilniečiai arčiausiai namų esančioje neformaliojo švietimo įstaigoje galės gauti vienodai kokybiškas paslaugas. Taip pat, įgyvendinant optimizacijos procesą, planuojamas efektyvesnis savivaldybės biudžeto lėšų panaudojimas, leisiantis gerinti infrastruktūrą bei švietimo ugdymo procesą“, – sako Vilniaus savivaldybės Jaunimo reikalų ir neformalaus užimtumo skyriaus vedėjas Vidmantas Mitkus.

Pokyčių dėka bus sutaupoma ne mažiau kaip po 1 mln. eurų per metus – šios lėšos bus nukreiptos į neformaliojo vaikų švietimo krepšelio didinimą ir darbo su jaunimu tobulinimą.

Komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt