Vilniaus miesto savivaldybės tvarumo vadovu tampa Anton Nikitin

Antonas Nikitinas

Nuotr. S. Žiūros

Vilniui siekiant tvaraus miesto tikslų, savivaldybės tvarumo vadovu tampa Anton Nikitin. Iki šiol jis beveik trejus metus ėjo vyriausiojo inžinieriaus pareigas. A. Nikitin rūpinsis darnios plėtros klausimais, miesto tvarumo ir atsparumo klimatui strategija bei kitų tvarumo metodikų įgyvendinimu.

„Savivaldybėje ir jai pavaldžiose įmonėse daug dėmesio skiriame aplinkosaugos, socialinės atsakomybės ir korporatyvinio valdymo (angl. ESG) standartų užtikrinimui. Tikiu, kad A. Nikitin žinios ir patirtis padės tvarumo metodikas mieste pritaikyti dar tinkamiau, taip pat užtikrinti dar platesnį tvarumo rodiklių išmatuojamumą“, – sako Vilniaus miesto administracijos direktorius Adomas Bužinskas.

A. Nikitin Vilniaus miesto savivaldybėje iki šiol užėmė vyr. inžinieriaus pareigas. Jis rūpinosi gatvių standarto ir naujos kokybės gatvių demo versijų rengimu, žaliųjų erdvių pritaikymu miestui, infrastruktūros įstatymo įgyvendinimu ir kt.

„Tvarumo tema itin plati ir įdomi – Vilnius išrinktas žaliąja sostine, yra tarp 100 Europos misijos miestų, siekiančių klimato neutralumo. Užimdamas tvarumo vadovo pareigas sieksiu, kad šioje srityje Vilnius pasiektų dar didesnį proveržį“, – sako A. Nikitin.

Viešojoje erdvėje buvo kilę klausimų dėl Anton Nikitin paskyrimo vyr. inžinieriaus pozicijai teisėtumo. Vyriausybės atstovas A. Nikitino paskyrimo į vyr. inžinieriaus poziciją teisėtumą jau vertino tris kartus. Dviejų iš šių vertinimų metu jokių pažeidimų nerasta. Savivaldybė nesutinka su paskutiniu vertinimu, tačiau nusprendė neskirti laiko ir resursų ginčams. Primename, kad A. Nikitin į Valstybės tarnybą buvo atrinktas Valstybės tarnybos departamento skelbto konkurso būdu 2020 m. gruodžio mėnesį.

Konkursą vyr. inžinieriaus pareigoms užimti savivaldybė ketina skelbti artimiausiu metu.

Komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt