Sostinė ragina šv. Kalėdoms puoštis tvariai

Vilniaus miesto savivaldybė kviečia sostinės verslininkus, įmones, įstaigas ir bendruomenes kurti kalėdinę nuotaiką kartu ir puošti savo vitrinas, langus, pastatų fasadas šventine tematika. Primename, kad laikinų šventinių dekoracijų suderinti su miesto Savivaldybe ar gauti leidimą nereikia.

„Vilniečiai kiekvienais metais prieš šv. Kalėdas labai kūrybiškai ir skoningai papuošia ne tik vitrinas, langus, bet ir kiemus, fasadus, skverus, pasažus, ištisas gatves. Šiais metais linkime kurti jaukią, švenčių laukimo atmosferą galvojant apie aplinkai draugiškus sprendimus, rinktis tvarias idėjas, atsakingą energijos ir medžiagų išteklių vartojimą“, – kviečia Savivaldybės Miesto estetikos poskyrio vedėja Rūta Matonienė.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Miesto savivaldybė ragina išradingai panaudoti langus ir vitrinas, kiemelius, o kur pakanka erdvės pėstiesiems, šaligatvį galima papuošti ir gyvomis vazonuose augančiomis eglutėmis.

Suderinti su miesto savivaldybe langų, vitrinų ir fasadų puošybos nereikia, tačiau prašoma:

  • neužtverti pėstiesiems praėjimo;
  • nenaudoti pastatų fasadų mūro bei tinko pažeidžiančių tvirtinimo mechanizmų ir įrangos, ypač atsakingai dekoracijomis puošti istorinių pastatų fasadus;
  • jei lauko dekoracijose naudojamos elektrinės lemputės, elektros instaliacijos turi būti saugios, pritaikytos naudoti lauko sąlygomis.

Praėjusiais metais verslininkai ir bendruomenės viena už kitą išradingiau puošė savo teritoriją. Ypač žavėjo tvarios idėjos, kai nereikalingos atliekos virsdavo tikrais meno kūriniais: austres tiekiantis restoranas eglutę padarė iš moliuskų geldelių, geležinkelių iešmų technologijų įmonė – iš nereikalingų geležinkelio bėgių.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Populiarios buvo gyvos, vazonuose augančios eglutės ar kėniai. Vilniaus miesto savivaldybė ragina jas išsaugoti iki pavasario ir persodinti į Kalėdų mišką. Įsigydami ir puošdami tokias eglutes įvertinkite, ar augalo šaknys nukapotos, jis iškastas ir perkeltas į vazoną, ar vazone užaugęs. Tik pastarieji augalai, persodinti į žemę, turi šansų prigyti. Kalėdų miške jau auga apie 70 prigijusių gyventojų pasodintų žaliaskarių.

Komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt