Visuomenei atveriama ežero pakrantė prie Gulbinų kvartalo

Nuotr. S. Žiūros

Baigti ežero pakrantės prie Gulbinų kvartalo atvėrimo visuomenei darbai. Vilniaus miesto savivaldybė pasirūpino apie 250 m ilgio medinio tako nutiesimu, taip pat ežero pakrantėje sukurta poilsiavietė, įrengtos grilio vietos su suoliukais. Patogiam gyventojų praėjimui išvalytos nukritusios medžių šakos, sausi ir nuvirtę medžiai, nušienauta žolė.

„Gulbinų kvartalo istorija buvo nagrinėjama jau daugelį metų – galiausiai pavyko vilniečiams itin vaizdingoje vietoje atverti puikią poilsiavietę maudytis, žvejoti. Iki šiol egzistuojančių priėjimų būklė buvo itin bloga, todėl ežero pakrantė visuomenei buvo sunkiai pasiekiama. Vilniuje tai kartotis negali – būtina nesustoti ieškoti su Gulbinų kvartalu susijusių likusių problemų sprendimo“, – teigia Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas.

Vilniečiai prie Gulbino ežero gali prieiti iš šiaurinės ir pietinės pusių. Pietinėje įrengtas 250 metrų ilgio medinis takas. Šiaurinėje pusėje atlikti želdynų genėjimo darbai ir sutvarkytas natūralaus grunto takas, kurio ilgis siekia apie 800 m. Viso tako ilgis apie 1 km.

Nuotr. S. Žiūros

„Džiaugiuosi, kad mobilizavus Valstybinės miškų tarnybos, Nacionalinės žemės tarnybos, Valstybinės miškų urėdijos pastangas, vilniečiams atverta prieiga prie gražaus Gulbinų ežero, padaryti takai, aptvarkyti brūzgynai. Prieiti prie ežero, upės Lietuvos valstybėje kiekvienas turi teisę, ir to negali riboti jokios tvoros, jokie asmeniniai interesai“, – sako aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

„Gulbino ežero pakrantės sutvarkymas ir pritaikymas visuomenei yra geras pavyzdys, kai savivalda įsiklauso ir imasi lyderystės atstovaujant visuomenės interesus. Rezultatas akivaizdus – dar viena patraukli vieta vilniečių poilsiui. Ir nors Gulbinų kvartalo klausimas išspręstas dar tik dalinai, tikiuosi, kad kitos institucijos nesustos ir galų gale pasieksime ir kitų, ne kartą viešai aprašytų, su šia vieta susijusių problemų sprendimus“, – sako Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkė Aistė Gedvilienė.

Didžiąją dalį darbų atliko Vilniaus miesto savivaldybės įmonė UAB „Grinda“. Taip pat dalį darbų – VĮ Valstybinių miškų urėdijos Nemenčinės regioninis padalinys Neries girininkija.

Iki šiol Gulbino ežero pakrantė vilniečiams nebuvo patogiai prieinama. Gulbinų kvartalas yra Verkių regioniniame parke prie Gulbino ežero.

Nuotr. S. Žiūros

Komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt