Liko paskutinės dienos siūlyti nominantus už nuopelnus Vilniui

Dešimt miestui nusipelniusių vilniečių ar organizacijų tradiciškai bus apdovanoti per Vilniaus gimtadienį – sausio 25-ąją. Prisidedančius prie sostinės vardo garsinimo Lietuvoje ir visame pasaulyje dar galima nominuoti iki penktadienio (lapkričio 24 d.).

Šv. Kristoforo statulėlių kandidatūras gali teikti visi – tiek vilniečiai, tiek sostinės organizacijos, įstaigos, įmonės. Įprastai apdovanojimai teikiami mokslo, verslo, kultūros, meno, švietimo, sporto, teisėsaugos, architektūros, labdaringos veiklos, sveikatos apsaugos, medicinos, Vilniaus įvaizdžio formavimo, turizmo plėtros srityse, tačiau galimos ir kitos miestiečių pasiūlytos kategorijos.

Siūlant kandidatūrą į apdovanojimą reikia trumpai aprašyti siūlomo kandidato darbus 2023-aisiais metais, kuriais kandidatas reikšmingai nusipelnė sostinei ir (ar) vilniečiams. Kandidatūras vertins ir laureatus išrinks specialus Apdovanojimų  komitetas, kurį sudaro Savivaldybės, įvairių organizacijų ir įstaigų atstovai, savo sričių profesionalai.

Teikti kandidatūras Šv. Kristoforo apdovanojimams vilniečiai ir sostinės organizacijos yra kviečiami iki lapkričio 24 d. (įskaitant). Siūlyti kandidatus galima elektorininiu būdu, el.paštu: kulturos@vilnius.lt ir paštu, adresuojant: Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus, Apdovanojimų Šv. Kristoforo statulėlėmis sekretoriatui, Konstitucijos pr. 3, Vilnius.

Iškilus klausimams galima teirautis Savivaldybės nurodytu tel. numeriu 85 211 2416

Šv. Kristoforo apdovanojimai tradiciškai teikiami nuo 1998-ųjų. Ankstesniais metais Šv. Kristoforo statulėlės už nuopelnus dirbant su parama Ukrainai įteiktos visuomenininkams A. Tapinui, J. Ohman ir O. Šurajev, organizacijai „Stiprūs kartu“ už namus karo pabėgėliams, o „Vilniaus klubas“ apdovanotas už stipraus miesto ateities kūrimą ir puoselėjimas mecenatystės tradicijas, operos solistė Asmik Grigorian statulėlę pelnė už sostinės vardo garsinimą pasaulyje, už pirmąjį Vilniaus vienaragį apdovanota įmonė „Vinted“ ir daugelis kitų įvertintų už savo nuopelnus miestui

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt