„Vilniaus naktinio biuro“ vadove tapo Laura Vaišnorė

Vilniaus miesto savivaldybės naujai įsteigto „Vilniaus naktinis biuro“ vadove tapo Laura Vaišnorė. Įstaiga rūpinsis sostinės naktinio gyvenimo kokybe ir saugumu, skatins socialiai atsakingą ekonominį vystymąsi.

„Būtina strategiškai organizuoti naktinį miesto gyvenimą – tai neatsiejama sostinės dalis, todėl siekiame, kad ji būtų vystoma saugiai, atsakingai ir suteiktų didžiausios naudos įvairiems kūrėjams, organizacijoms ir sostinės gyventojams. Iš naujai išrinktos vadovės tikimės strateginio požiūrio kuriant naktinės ekonomikos pagrindus. Tikiu, kad naujai buriama komanda taps naktinės ekonomikos ir kultūros pokyčių katalizatoriumi“, – teigia Vilniaus miesto vicemerė Simona Bieliūnė.

Laura Vaišnorė į vadovės pareigas išrinkta viešojo konkurso būdu. Ji turi beveik 10 metų vadovavimo patirtį informacinių technologijų mokymo bendrovei UAB „Baltijos kompiuterių akademija“. Ji taip pat turi sukaupusi daugiau nei 15 metų projektų valdymo įvairiuose švietimo, IT ir verslo procesų diegimo, eksperimentinės plėtros skatinimo bei kultūros projektuose.

Naujai įsteigto „Vilniaus naktinis biuro“ vadove tapo Laura Vaišnorė. Nuotr. Sauliaus Žiūros

„Džiaugiuosi, galėdama prisijungti prie savo veikla unikalios ir išskirtinės viešosios įstaigos valdymo. Vis daugiau Europos ir pasaulio miestų skiria dėmesio naktinės ekonomikos vystymui, galime didžiuotis, kad Vilnius – jau jų tarpe. Naktinis gyvenimas kuria miestui svarbią ekonominę, kultūrinę, ir socialinę reikšmę. Mūsų komanda dirbs tam, kad naktiniame Vilniuje atsirastų daugiau įvairovės, turiningo laisvalaikio, naujo formato renginių, daugiau kultūrinio turinio ir saugumo. Ir žinoma, „Vilniaus džiazo“ plačiausia to žodžio prasme“, – teigia Laura Vaišnorė.

Savivaldybės skaičiavimu, nuo 2001 m. iki dabar, daugiau nei 60 miestų visame pasaulyje yra įsteigę naktines komisijas, naktinius merus ar kitais būdais rūpinasi naktinės ekonomikos palaikymu ir klestėjimu. Suprasdami naktinės ekonomikos ir kultūros reikšmę vis daugiau miestų renkasi steigti įstaigas integruodami šios srities klausimus į daugelį miesto planavimo bei valdymo sričių.

„Skaičiuojame, kad daugiau nei 6 proc. vilniečių dirba naktį veikiančiuose įstaigose ar įmonėse: baruose, naktiniuose klubuose, koncertinėse įstaigose. Tokia veikla kasmet generuoja daugiau nei 165 mln. eurų pajamų. Planuojame, kad strategiškai valdoma naktinė ekonomika įtrauks įvairaus amžiaus, socialinių veiklų ir užimtumo žmones“, – pasakoja S. Bieliūnė.

Įstaigos tiksluose numatyta skatinti ir plėtoti veiklas naktimis, didinant miesto ekonominę, socialinę ir kultūrinę vertę, gerinant miesto įvaizdį bei patrauklumą. Taip pat informuoti naktinės kultūros vietų lankytojus, didinti jų sąmoningumą dėl psichoaktyvių medžiagų vartojimo, saugaus elgesio ir kitų aktualių naktinės kultūros klausimų.

Tikimasi, kad Vilniaus naktinio biuro veikla prisidės prie triukšmo valdymo klausimų sprendimo, stiprins sostinės naktinės ekonomikos srityje dirbančių įstaigų, įmonių ir organizacijų atstovų kompetencijas, skatins jaunųjų kūrėjų veiklas, padės išgirsti ir atsižvelgti į visų sostinės bendruomenių, organizacijų interesus.

Komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt