Parkuojatės riboto stovėjimo laiko vietoje Vilniuje? Būtinai palikite atvykimo laiką nurodantį laikroduką

Automobilio parkavimas riboto stovėjimo vietose

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Net ir kelioms minutėms automobilį riboto stovėjimo vietose palikę, bet už priekinio lango nepalikę informacijos apie atvykimo laiką, vairuotojai rizikuoja rasti baudos pranešimą. Nenurodžius transporto priemonės atvykimo laiko, gresia administracinė bauda nuo 30 iki 90 eurų.

„Prie gydymo, ugdymo įstaigų, institucijų, senamiestyje ar kitose sostinės vietose įrengta per 500 riboto laiko stovėjimo vietų, kuriose automobilį nemokamai galima palikti nuo 15 min iki 2 val. Palikti transporto priemonę ženkle nurodytam laikui vairuotojai gali tik už priekinio stiklo gerai matomoje vietoje palikę specialiai tam skirtą laikroduką ar tiesiog elementariai ranka ant popieriaus užrašę stovėjimo laiko pradžią“, – sako Viešosios tvarkos grupės vadovas Andžej Dinikis.

Būtina palikti informaciją apie atvykimą

Pasitaiko atvejų, kai vairuotojai atvežę ligonį į gydymo įstaigą arba tėveliai atvykę pasiimti vaikų iš mokyklos ar kitų ugdymo įstaigų, sustoję riboto stovėjimo vietose susimoka parkavimo mokestį ir ant panelės palieka mokėjimo kvitą kaip apmokėjimą pagrindžiantį faktą.

Visgi rinkliavos sumokėjimas neatleidžia nuo atsakomybės laikytis Kelių eismo taisyklių. Mokėjimo kvitas yra netinkamas būdas informuoti apie transporto priemonės atvykimo laiką. Automobilio parkavimas stovėjimo trukmę ribojančio kelio ženklo galiojimo zonoje yra nemokamas, tačiau parkuoti automobilį galite tik ženkle nurodytą laiką. Jeigu planuojama stovėti ilgiau nei ženkle nurodyta, privalu patraukti automobilį į kitą vietą, kur tokio ženklo nėra.

Vairuotojai stovėjimo laiko pradžią gali nurodyti už lango palikdami specialų laikroduką (jų įsigyti galima knygynuose arba specializuotose parduotuvėse). Neturintys laikrodukų ar nenorintys jų pirkti vairuotojai informaciją apie savo transporto priemonės atvykimo laiką gali aiškiai užrašyti ant paprasto lapo bei padėti jį matomoje vietoje.

To nepadarius – kontrolė negalės nustatyti stovėjimo trukmės ir fiksuos pažeidimą. Prie įstaigų ar kitose viešose miesto vietose prisiparkavus riboto stovėjimo vietoje ir nepalikus pranešimo apie atvykimo laiką, kontrolę vykdantys darbuotojai skirs baudą.

Kontrolė nevykdoma tik privačiose valdose, pavyzdžiui, prekybos centrų aikštelėse.

„Tėvelių stotelėse“ (angl. Kiss and ride) laikrodukas taip pat reikalingas

Prie ugdymo įstaigų įrengtose trumpalaikio sustojimo vietose galioja ta pati riboto parkavimosi tvarka kaip ir kitur mieste. Todėl vaikus atvežę ar jų pasiimti atvykę tėveliai matomoje vietoje automobilyje turi palikti informaciją apie transporto priemonės atvykimo laiką.

Nustatę, kad „Tėvelių stotelėse“ paliktuose automobiliuose nėra laikroduko ar kitaip nurodyto sustojimo laiko, kontrolės pareigūnai iki šių mokslo metų pabaigos paliks priminimą laikytis Kelių eismo taisyklių. Pasibaigus prevencinei kampanijai, bus fiksuojami nusižengimai ir vairuotojai sulauks baudų. Taip pat, pastebėjus, kad automobilis fiksuojamas paliktas nebe pirmą kartą nenurodant sustojimo laiko, bus fiksuojamas pažeidimas net ir prevencinės kampanijos metu

Komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt