Belaukiant švenčių: viešojo transporto tvarkaraščiai ir patarimai keliaujantiems automobiliu

Katedros varpinė

Nuotr. S. Žiūros

Pasitinkant gražiausias metų šventes, JUDU (SĮ Susisiekimo paslaugos) informuoja, kad gruodžio 24–26 dienomis Vilniuje viešasis transportas važiuos pagal šeštadienio tvarkaraščius.

2024-uosius metus kviečiame sutikti šventiškai pasipuošusioje Katedros aikštėje – kelionės tikslą greitai ir patogiai pasieksite viešuoju transportu, kuris nuo gruodžio 31 d. 20 val. iki sausio 1 d. 4 val. bus nemokamas. Naujųjų naktį mieste kursuos naktinių maršrutų autobusai.

Nuo gruodžio 31 d. 22 val. iki sausio 1 d. 1 val. nakties bus draudžiamas transporto priemonių eismas T. Vrublevskio, Šventaragio, Barboros Radvilaitės gatvėse bei dalyje Maironio gatvės. Dėl to keisis 10, 11, 33, 89 ir 102N autobusų maršrutų trasos bei eismo tvarkaraščiai.

eismo ribojimai Naujųjų naktį

Informaciją apie tvarkaraščius, maršrutų pokyčius artėjant šventėms rekomenduojame sekti www.judu.lt, programėlėse „m.Ticket“, „Trafi“, ir www.stops.lt.

Keliones automobiliu patariama planuoti su laiko atsarga

Prieššventiniu laikotarpiu eismo srautai išauga ne tik rytinėmis, vakarinėmis piko valandomis, bet ir dienos metu, todėl JUDU specialistai rekomenduoja keliones planuoti iš anksto ir su laiko atsarga.

Intensyvesnis eismas mieste tokiu laikotarpiu fiksuojamas didžiųjų prekybos centrų prieigose ir pagrindinėse miesto arterijose: Geležinio Vilko, Ukmergės, Ozo, Oslo, Tūkstantmečio, Kalvarijų, Žalgirio, Kareivių, Liepkalnio, T. Narbuto, Ateities gatvėse, Konstitucijos, Pilaitės ir Laisvės prospektuose. Taip pat didelis eismo intensyvumas fiksuojamas centrinėje miesto dalyje: A. Goštauto, Žygimantų, T. Vrublevskio, B. Radvilaitės, T. Kosciuškos, Šeimyniškių, Rinktinės ir Olandų gatvėse.

Sklandų eismą trikdantys veiksniai

JUDU (SĮ Susisiekimo paslaugos) specialistai atkreipia dėmesį, kad papildomos spūstys neretai susidaro dėl eismo dalyvių veiksmų, viršijant leistiną greitį, blokuojant sankryžas, naudojant mobiliuosius telefonus ar nestebint šviesoforų signalų. Taip pat eismo dalyviai dažnai netaisyklingai sustoja prieš sankryžas – neprivažiuoja arba pravažiuoja kelio ženklą „Stop“ ir / ar pačią „Stop“ liniją. Tokiu atveju, vairuotojams gali tekti ilgai laukti, o kartais net ir nesulaukti kol užsidegs žalias šviesoforo signalas reikiama kryptimi, todėl vairuotojų prašoma atidumo – būtinai sustoti taisyklingai, pagal Kelių eismo taisyklių 165 punktą.

„Eismo valdymo centre eismo srautų stebėjimas ir valdymas vyksta realiu laiku, nedelsiant reaguojama į tuo metu mieste esančią situaciją bei įvykius. Automatizuota šviesoforų reguliavimo ir valdymo sistema, reaguodama į staigius eismo srautų pokyčius gatvėse, automatiškai parenka tinkamiausias šviesoforų reguliavimo ir valdymo programas atskiroms sankryžoms bei „žaliesiems“ koridoriams. Tikslas yra užtikrinti ne tik eismo srautų pralaidumą, tačiau ir visų eismo dalyvių saugumą“ – sako JUDU (SĮ Susisiekimo paslaugos) Eismo valdymo centro vadovas Aleksej Apanovič.

Kalėdų eglės įžiebimo akimirka

Nuotr. S. Žiūros