Dviračių ir kitų riedėjimo priemonių laikymo ir saugojimo infrastruktūros įrengimas Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje


Vilniaus miesto savivaldybės administracija vykdo iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamą projektą „Dviračių ir kitų riedėjimo priemonių laikymo ir saugojimo infrastruktūros įrengimas Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje“, kuriam įgyvendinti yra skirtos Europos regioninės plėtros fondo lėšos. Projekto įgyvendinančioji institucija – Viešoji įstaiga Centrinė projektų valdymo agentūra.

Projekto tikslas – įrengti 18 vnt. modulinio tipo kilnojamų dviračių saugyklų daugiabučių namų kvartaluose. Saugyklose įrengtos vietos dviračių ir paspirtukų saugojimui bei įkrovimui.i

Projekto lėšomis dviračių saugyklos įrengtos ties šiais pastatais: Jonažolių g. 1, Architektų g. 28, Architektų g. 65, Architektų g. 89, Architektų g. 226, Erfurto g. 2, Erfurto g. 50, M. Mironaitės g. 22 (visos Lazdynuose), Fabijoniškių g. 1, Fabijoniškių g. 75A, S. Nėries g. 45A, S. Stanevičiaus g. 64, L. Giros g. 94 (visos Fabijoniškėse), Jurgio Matulaičio a. 11, Viršuliškių g. 57, Viršuliškių g. 75A, Tujų g. 3 (visos Viršuliškėse) ir Žirmūnų g. 22 (Žirmūnuose).

Kiekviena šių saugyklų talpins 16 dviračių ir 2 paspirtukus, bus automatiškai rakinamos ir gyventojams prieinamos visą parą. Jų saugumą užtikrins į abi puses stumdomi vartai su elektroniniais užraktais atrakinamais telefono pagalba. Iš viso bus suteikta saugi pastogė 324 dviratėms transporto priemonėms.

Be viso to, gyventojai turės galimybę ne tik palikti riedėjimo priemones, bet ir čia pat įkrauti elektra varomus dviračius, paspirtukus ar neįgaliųjų vežimėlius, o prireikus – dviratį ar paspirtuką remontuoti, kadangi šalia saugyklų įrengta remonto stotelė su dviračių priežiūrai skirtais įrankiais.

Projekto metu įrengtų dviračių saugyklų priežiūrą ir tinkamą projekto naudojimą užtikrins Savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“.

Saugyklos planuojama pradės veikti 2024 m. I ketvirtį.