Vilniaus savivaldybė kviečia tradicinių amatų kūrėjus dalyvauti patalpų nuomos konkurse

Tradiciniai amatai

Verpiate? Audžiate? O gal žiedžiate puodus ar esate senųjų tradicijų odminys? ‎‎Sukluskite, gal tai padės jūsų amatą paversti dar gyvybingesniu ir populiaresniu. Vilniaus miesto savivaldybė palaiko tradicinių amatų puoselėtojus ir siūlo lengvatinėmis sąlygomis nuomotis amatų galerijų-dirbtuvių patalpas miesto centre.

„Tradicijos, amatai, šventės ir kasdienė veikla, lemia Vilniaus senamiesčio unikalumą – tai akcentuota ir Vilniaus istorinio centro įrašymo į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą metu. Nors tradiciniai amatai – svarbi mūsų kultūros dalis, susidomėjimas jais blėsta: mažiau jaunimo nori išmokti tradicinės amatininkystės ir dar likę meistrai nebeturi kam perduoti savo žinių. Todėl Vilniaus miesto savivaldybė vykdo dailiųjų amatų, etnografinių verslų ir mugių programą, padedančią amatininkų dirbtuvėms įsikurti miesto centre bei atskleisti savo veiklą“, – kalbėjo Vilniaus miesto savivaldybės kultūros paveldo apsaugos skyriaus vedėja Donata Armakauskaitė.

Amatininkams Vilniaus miesto savivaldybė lengvatinėmis sąlygomis nuomoja savo turimas patalpas miesto centre, prestižinėse, turistų lankomose gatvėse, tokiose kaip Pilies, Stiklių, Šv. Mykolo, Savičiaus, Skapo, Aušros Vartų, Didžiojoje gatvėje – prie Vilniaus Rotušės, Užupyje. Tai viena iš priemonių skatinti tradicinius amatus. Šiuo metu skelbiami nauji vieši konkursai lengvatinėmis sąlygomis nuomotis 12 patalpų, kuriose šiuo metu įsikūrusios galerijos – dirbtuvės, Senamiestyje ir Naujamiestyje.

Patalpų plotas – nuo 35 kv. m iki 180 kv. m. Konkurse gali dalyvauti tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys.

Konkurso dalyviai bus vertinami ne pagal pasiūlytą nuomos kainą, bet prisiimtus įsipareigojimus – pagal tai, kokią amatų skatinimo programą pasiūlys. Iš nuomininkų tikimasi, kad jie kūrybiškai ir patraukliai pristatys visuomenei senuosius amatus ir įtrauks į patį kūrimo procesą. Taip pat rengs parodas, dalyvaus tradicinių amatų mugėse. „Siekiame, kad tradicinių amatų dirbtuvės būtų atviros visiems, norintiems pamatyti, kaip dirba amatininkai. Todėl bus atsižvelgiama į edukacinių programų kokybę, surengtų parodų skaičių, dalyvavimą mugėse ir įvairiose miesto šventėse, teorinį ir praktinį pameistrių ugdymą. Labai norėtume, kad amatininkai savo žinias perduotų ir kitiems – augintų jaunąją amatininkų kartą, sudarytų sąlygas įgyti jiems praktinių įgūdžių“, – apie paraiškų vertinimo kriterijus kalbėjo Vilniaus miesto savivaldybės Nekilnojamojo turto skyriaus vedėja Vilma Lajauskaitė.

Konkurso dalyvių paraiškas vertins nepriklausomų ekspertų komisija. Nuomos sutartys planuojamos pasirašyti nuo šių metų vidurio ir galios iki dailiųjų amatų, etnografinių verslų ir mugių programos pabaigos – 2030 m.

Paraiškas dalyvauti konkurse ir reikalingus dokumentus bus galima pateikti darbo dienomis nuo 8 val. iki 17 val. vasario 1–23 d. Vilniaus miesto savivaldybėje, Konstitucijos pr. 3,  Paslaugų skyriaus Klientų aptarnavimo poskyryje, 1 aukšte.  Paskutiniąją dieną, vasario 23-ąją paraiškos priimamos iki 14 val.

Išsamią informaciją apie konkurso sąlygas ir reikalingus pateikti dokumentus, rasite čia.

Komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt