Vilniaus organizacijos kviečiamos teikti paraiškas aplinkosauginio švietimo projektams

Paskelbtas šių metų visuomenės ekologinio ir aplinkosauginio švietimo projektų rėmimo konkursas. Šių metų konkurso prioritetinės sritys biologinės įvairovės puoselėjimas ir pažinimas Vilniaus mieste, gamtos pažinimo renginiai, žaliosios edukacinės erdvės mokyklų aplinkoje, atmintinų, su aplinkosauga susijusių dienų renginiai. 

„Jau ne vienerius metus Vilnius skatina pažinti gyventojus mieste esančią gamtinę aplinką ir ją saugoti, puoselėti. Konkursas itin populiarus tarp mokyklų ir darželių mokyklų bendruomenė įsirengia vabzdžių viešbučius, daržus, puoselėja natūralių pievų plotelius. Tai skatina vaikus pažinti ir domėtis mūsų aplinka, ją saugoti, kalbėjo Vilniaus miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos programų ir želdinių tvarkymo poskyrio ekologė, gamtos mokslų daktarė Ona Motiejūnaitė. 

Praeitais metais įgyvendinti 25 aplinkosauginio švietimo projektai. Pagal šią programą parengti 3 interaktyvūs gamtinių takų žemėlapiai, kuriuos galima parsisiųsti į savo mobiliuosius įrenginius ir susipažinti su daugiau nei 70 gamtinių objektų Vilniaus mieste. Finansavimas buvo skirtas ir akcijai „River Cleanup“, kurios metu buvo valoma Neries upė. Įrengtos net 65-ios žaliosios erdvės Vilniaus mokyklose ir darželiuose, organizuota apie 600 aplinkosauginių renginių. 

Paraiškas aplinkosauginio švietimo programoje gali teikti nevyriausybinės organizacijos, viešosios įstaigos, asociacijos, švietimo įstaigos iki vasario 28 d. 15 val. 

Su programos nuostatais galima susipažinti čia. 

Paraiška

Vertinimo kriterijai

2024 metų prioritetinės temos.

Paraiškoje numatomos aplinkosauginės veiklos turi būti konkrečios ir aiškiai įvardintos, numatytos jų vykdymo datos, vietos, rodikliai, laukiami rezultatai ir jų nauda, išliekamoji vertė. 

Paraiškas dalyvauti konkurse galima pateikti siunčiant elektroniniu paštu savivaldybe@vilnius.lt iki vasario 28 d. 15 val. Laiške nurodyti, kad skirta Vilniaus miesto savivaldybės Miesto aplinkos skyriaus Aplinkos apsaugos programų ir želdinių tvarkymo poskyriui. Temos laukelyje reikia nurodyti: „2024 metų Visuomenės aplinkosauginio švietimo projektų rėmimo konkursas“. Paraiškos registracijai būtina nurodyti siuntėjo įstaigą ir jos adresą. Po sėkmingos paraiškos registracijos gaunamas patvirtinimas. 

Dėl paraiškos teikimo galima konsultuotis su Vilniaus miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos programų ir želdinių tvarkymo poskyrio ekologe Ona Motiejūnaite, el. paštu ona.motiejunaite@vilnius.lt ar telefonu +37061863048. 

Norintiems teikti paraiškas vyks konsultacijos:

  • Vasario 12 d. 16 val. (rekomenduojama NVO, draugijų, bendruomenių atstovams);
  • Vasario 15 d. 13 val. (rekomenduojama mokyklų atstovams, įskaitant ir ikimokyklinio ugdymo įstaigas)
  • Vasario 21 d. 12 val.

Į seminarus registruotis el. paštu ekokonkursai@gmail.com. Būtinai nurodant seminaro, kuriame norite dalyvauti, datą, savo vardą ir pavardę, el. paštą, į kurį siųsti prisijungimo nuorodą. Prisijungimo nuoroda nurodytais el. pašto adresais bus išsiųsta seminaro dieną.

Kovo mėnesį vyks projektų atranka. Laimėję projektai bus skelbiami vilnius.lt svetainėje. Projekto įgyvendinimo ataskaita turės būti pateikta iki 2024 m. gruodžio 1 dienos imtinai. 

Už įgyvendintą projektą lėšos pervedamos tik pateikus projekto įvykdymo ataskaitą.

Komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt