Sostinė kviečia bendruomenes įgyvendinti išteklių naudojimą ir aplinkos tausojimą skatinančias veiklas

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Kaimynų bendrystę jau aštuonerius metus puoselėjantis Vilnius vėl skirs finansavimą bendruomeniškumui stiprinti. Šių metų bendruomenių ir nevyriausybinių organizacijų projektų prioritetinė kryptis – gyventojų įtraukimas į kultūrinę edukacinę veiklą ir orientacija į tvarumo sprendimus, įgyvendinant žaliojo virsmo srities pokyčius.

„Vilniečiai vis labiau kaimyniški ir su laiptinės gyventojais neapsiriboja tik pasisveikinimu – vilniečiai mielai organizuoja ir dalyvauja kiemo šventėse, bendrai leidžia laisvalaikį ir rengia šventinius susibūrimus. Šiemet siūlome naujai pažvelgti į bendruomenines veiklas, kurios skatintų  atsakingą išteklių naudojimą ir aplinkos tausojimą“,  – sako Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Organizacijos vystymo grupės patarėja Daiva Mikulskienė.

Atrenkant projektus, didžiulis dėmesys bus skiriamas vietos bendruomenių iniciatyvoms, mažinančioms ar iš viso neutralizuojančioms gyventojų poveikį klimatui ar didinančioms atsparumą klimato kaitos keliamoms grėsmėms.

Parama gali būti skiriama veikloms ir edukacijoms, susijusioms su biologinės įvairovės puoselėjimu (miesto bitininkyste, tvariomis pievomis, vabzdžių, gyvūnų ir paukščių buveinių išsaugojimu); taip pat susijusioms su bendruomeniniais miesto daržais, maisto atliekų panaudojimu kompostui; projektams „Žydinti ir žaliuojanti sostinė“ (apželdinimo projektai, žaliųjų zonų kūrimas ir išsaugojimas ar pritaikymas rekreacijai, sodinimo talkos); vartojimo mažinimą skatinančioms veikloms (daiktų, įrankių dalinimosi idėjos, daiktų prikėlimas antram gyvenimui, gyventojų daiktų mainytuvės ir turgeliai ar pan.); energijos išteklių taupymo ar žaliosios energetikos naudojimo skatinimo veikloms; maisto tausojimo iniciatyvoms ir su tuo susijusioms edukacinėms veiklos.

Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninių veiklų rėmimo finansuojamų projektų konkursui paraiškas bendruomeninės ir nevyriausybinės organizacijos gali teikti iki 2024 m. kovo 7 d. Visoms bendruomenių veikloms sostinė suplanavo paskirstyti 50 tūkst. eurų. Vienas projektas gali pretenduoti į 5 tūkst. eurų paramą. Vienas pareiškėjas (nepriklausomai, ar paraišką teikia savarankiškai, ar pasirašęs jungtinės veiklos (partnerystės) sutartį) konkursui gali teikti tik vieną paraišką.

Bendruomeninės veiklos rėmimo projektų konkurse gali dalyvauti Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje registruotos nevyriausybinės organizacijos, kurių nuostatuose numatytos kultūrinės, gyventojų užimtumo, laisvalaikio, gyvenamosios vietovės bendruomenės veiklos ir iniciatyvos.

Pernai finansuota 13 projektų, 2022-aisiais – 22.

Komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt