Sostinėje atidarytas penktasis vaikams ir jaunimui skirtas konsultacijų kabinetas: paslauga nemokama ir anonimiška

Asociatyvi nuotrauka

Rūpinantis vaikų ir jaunimo gera savijauta bei gyvenimo kokybe, siekiant padėti atpažinti sveikatos sunkumus ir tikslingai nukreipti pagalbos, sostinėje jauni žmonės gali nemokamai, anonimiškai ir be išankstinės registracijos gauti profesionalią pagalbą bei pasikonsultuoti svarbiais sveikatos klausimais. Plečiant tokių paslaugų tinklą, nuo šių metų pradžios konsultacijos teikiamos jau penkiuose kabinetuose – nauja erdvė veikia Naujosios Vilnios poliklinikos patalpose, adresu V. Sirokomlės g. 8.

Jauni žmonės iki 29 metų amžiaus be išankstinės registracijos gali kreiptis turėdami klausimų dėl sveikos gyvensenos, psichikos sveikatos, lytinės ir reprodukcinės sveikatos bei norėdami pasikonsultuoti kitomis, su gera savijauta ir sveikata susijusiomis, temomis.

Įgyvendinant Vaikams ir jaunimui palankių paslaugų, teikiamų Vilniaus miesto savivaldybės poliklinikose programą, kabinetuose gyvai ir nuotoliniu būdu teikiamos konsultacijos, taip pat organizuojami individualūs bei grupiniai užsiėmimai lytiškumo, psichikos sveikatos sunkumų ar sutrikimų (nemigos, nerimo, depresijos, priklausomybės ligų kt.) prevencijos, palankios sveikatai mitybos klausimais.

„Vaikai ir jaunuoliai neretai susiduria su įvairiais emocinės ir fizinės sveikatos sunkumais, tačiau dažnai neturi, ko paklausti, bei nežino, kaip juos įveikti. Pagalbos paieškas gana dažnai sustabdo ir baimė, kad apie patiriamus sunkumus sužinos kiti bendraamžiai, tėvai ar globėjai. Galimybė gauti kvalifikuotą sveikatos specialistų pagalbą nemokamai ir anonimiškai yra be galo svarbi kiekvienam jaunam žmogui, suteikiant jam daugiau informacijos, pagalbos, o kartais tiesiog pasitikėjimo ir užtikrintumo jam kylančiais klausimais“, – sako Vilniaus vicemerė Simona Bieliūnė.

Vaikams ir jaunimui palankių paslaugų kabinetuose specialistai konsultuoja darbo valandomis gyvai, taip pat kreipiantis telefonu ar el. paštu, kurie nurodyti žemiau. Gauti reikiamą pagalbą gali visi vilniečiai iki 29 m. nepriklausomai nuo to, kokios gydymo įstaigos pacientai jie yra.

Šiuo metu Vilniuje veikia penki vaikams ir jaunimui palankių paslaugų kabinetai: Antakalnio, Karoliniškių, Centro, Šeškinės ir Naujosios Vilnios poliklinikose. Platesnę informaciją apie kabinetų darbo laiką, adresą ir kontaktus rasite specialiame polapyje arba patogiame elektroniniame leidinyje.

Komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt