Turintiems silpnybę vaiduoklių istorijoms – komiksas apie Pavilnio paslaptis

Nuotr. V. Ribokaitė

Ar tikrai po Vilnele yra slaptas požeminis tunelis, o netoli geležinkelio galima sutikti rašytojo šmėklą? ,,Neakivaizdinis Vilnius“ kviečia patirti mistiškąjį Pavilnį su nauju komiksu jaunajai auditorijai „Slaptas tunelis į Pavilnį“. Leidinio premjera – šių metų Vilniaus Knygų mugėje.

„Kaip patraukliai pristatyti Vilnių jauniesiems miesto tyrinėtojams? Ši mintis mums ilgai nedavė ramybės, kol gimė idėja apie miesto paslaptims ir istorijoms dedikuotus komiksus. Piešiniais išmargintuose puslapiuose – ne tik herojų Simo ir Aistės patiriami nuotykiai, bet ir savotiškas gidas po įdomias Vilniaus vietas“, – intriguoja projekto „Neakivaizdinis Vilnius“ iniciatorė ir koordinatorė, Vilniaus savivaldybės Užsienio ryšių ir turizmo skyriaus vyresnioji patarėja Sonata Griškienė.

„Slaptas tunelis į Pavilnį“ – jau ketvirta maršrutų su nuotykiais „Vilnius. Eime!“ serijos dalis. Ją Vilniaus miesto savivaldybės iniciatyva nuo 2017 m. leidžia leidykla „Aukso žuvys“.

„Kurdami šią komiksų seriją nuo pat pradžių mąstėme apie paauglius, jų adrenalino poreikį, todėl knygelėse yra ne tik daug miesto istorijos ir geografijos, bet ir pramogų: požemių, kalnų, paslaptingų gamtos kampelių, mistinių personažų ar net vaiduoklių. O maršrutas, kuriuo keliauja draugai, turėjo būti nueinamas, nuvažiuojamas dviračiu, riedlente ar panašiai, juk patys paaugliai nevairuoja automobilių! Beje, jis puikiai tinka ir suaugusiesiems, kurie mėgsta ilgus pasivaikščiojimus ir nuotykius“, – grafinės istorijos subtilybes atskleidžia Sigita Pūkienė, leidyklos „Aukso žuvys“ vadovė ir ypatingų leidinių redaktorė.

Komikso skaitytojai gali skaityti istorijas dviem kalbomis – lietuvių ir anglų. Šio ir anksčiau išleistų komiksų pabaigoje yra pateikti aprašymai apie pasakojime paminėtus lankytinus objektus, todėl perskaičius istoriją galima sekti personažų pėdomis ir patiems patirti atradimų nuotykį.

Komikso „Slaptas tunelis į Pavilnį“ scenarijų ir tekstą sukūrė rašytoja Rugilė Audenienė, o iliustracijas – Akvilė Magicdust. Iliustratorė neslepia, kad ieškant vienos ar kitos detalės komiksui teko paklaidžioti Pavilnio gatvelėmis.

„Kurti šiuos komiksus buvo įdomu dėl to, kad teko domėtis legendomis ir mistinėmis istorijomis apie Vilnių, o aš turiu silpnybę vaiduoklių istorijoms. Piešdama Aistę ir Simą galvojau, kaip atvaizduoti dabartinį rengimosi stilių, norėjosi juos nupiešti kuo realiau, taip pat – jų tarpusavio santykį, paauglišką nejaukumą ar keblumą išreikšti jausmus. Man ypač patinka knygelės formatas – ji telpa į kišenę ar mažą rankinę“, – atkreipia dėmesį A. Magicdust.

Komiksas „Slaptas tunelis į Pavilnį“ Vilniaus miesto stende Nr. 3.F03 (tarp 5-osios ir 3-osios salių) Vilniaus Knygų mugėje vasario 22-25 d. bus platinimas nemokamai.

Visus „Vilnius. Eime!“ serijos komiksus skaitmeniniu formatu galima perskaityti ČIA.

„Neakivaizdinis Vilnius“ – alternatyvaus Vilniaus pažinimo platforma, skatinanti tyrinėti miestą pėsčiomis, dviračiais ir viešuoju transportu nemokamais teminiais maršrutais bei rajonų studijomis svetainėje www.neakivaizdinisvilnius.lt, mobilioje programėlėje „Neakivaizdinis Vilnius“ (Google Play arba Apple Store), žurnale „Neakivaizdinis Vilnius“, socialiniuose tinkluose Facebook ir Instagram.