Pritarta antrosios dainyklos patalpų nuomos konkursui

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Pirmoji dainykla duris vilniečiams atvers pavasarį. Vilniaus miesto savivaldybės Taryba pritarė antrosios dainyklos patalpų nuomos konkursui. Daugiau  kaip 7 metams bus išnuomotos daugiau nei 400 kv. m. paviljonas, esantis Pylimo gatvėje.

„Šioje vietoje esančio parkelio erdvėse jau daugelį metų vyksta kultūrinė veikla. Taigi antrosios dainyklos patalpų nuomininkui reikės sudaryti sąlygas tęsti panašias veiklas ir toliau kviesti gyventojus tiktis jiems įprastoje vietoje bei leisti laisvalaikį. Tikimasi, kad šioje naktinę kultūrą vykdančioje kavinėje po konkurso dar didės įvairovė, bus dar viena scena gyviems menininkų, atlikėjų pasirodymams, pilietiniams bei visuomeniniams renginiams“, – sako Vilniaus vicemerė Simona Bieliūnė.

Savivaldybė viešo konkurso būdu išnuomos iki 2031 m. gegužės 7 d. maitinimo ir gėrimų, kūrybinėms, meninėms ir pramogų organizavimo, pilietinėms ir visuomeninėms veikloms paviljoną, esantį Pylimo 21 B. Nustatyta lengvatinė pradinė 1 kv. m nuomos kaina – 7,33 eurų per mėnesį, bet ne mažiau kaip 3 136 eurų už visą nuomojamą plotą per mėnesį.

Kaip ir pirmosios dainyklos konkurse, be viešo maitinimo (baro) veiklos, bus organizuojamas ir viešas kūrinių atlikimas, t. y. vaidinimas, dainavimas, grojimas, deklamavimas, skaitymas, šokis, kitas viešas gyvas kūrinio atlikimas ar pasitelkus bet kokias reikiamas priemones ar įrangą, pilietinės ir visuomeninės veiklos. Per kalendorinius metus naujo koncepto dainykloje turės būti suorganizuota bent 100 pasirodymų, ne mažiau kaip vienas  per savaitę. Į viešą kūrinių atlikimą neįeis didžėjaus leidžiama foninė muzika (fonograma) ir karaokė. Pirmenybė – atlikimo įvairovei (skirtingoms formoms) ir kokybei, naujų talentų ir iniciatyvų skatinimui.

Dainykloje turės būti įrengta scena su pakyla ir nuolatinė garso sistema bei užtikrintas garso režisieriaus garso valdymas, o sėdimos vietos – orientuotos į sceną. Lankytojams patalpų nuomininkas turės suteikti galimybę gauti maitinimo paslaugas (bent užkandžius) ir nemokamai geriamąjį (stalo) vandenį bet kuriuo savo darbo metu, o  apie planuojamus ir vyksiančius renginius dainykla skelbs viešojoje erdvėje.

Nuomininkas, be išimčių vykdantis visus sutartyje prisiimtus įsipareigojimus ir organizuojantis daugiau kaip 150 kartų viešų kūrinių atlikimų per kalendorinius metus, gali būti atleidžiamas nuo nuomos mokesčio ne daugiau kaip vieną mėnesį per kalendorinius metus.

Komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt