Juozapas Blažiūnas išrinktas naujuoju Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūros vadovu

Nuotr. V. Balkūno

Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūroje – pokyčiai. Vadovo pareigas pradėjo eiti viešojo konkurso būdu išrinktas direktorius Juozapas Blažiūnas.

„Šiemet startavusi Vilniaus paveldotvarkos programa davė naują impulsą Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūros veiklai. Miesto tikslas – prikelti istorines Vilniaus vietoves naujam gyvenimui, įnešti ne tik tvarkos, bet ir išsaugoti tai, kas Vilnių daro Vilniumi – unikalią skirtingų miesto vietovių architektūrą, istorinį daugiasluoksniškumą, ir paversti sostinę dar patrauklesne tiek vilniečiams, tiek miesto svečiams. Naujajam vadovui keliame lūkestį istorinių statinių atnaujinimą organizuoti lanksčiai ir efektyviai, kurti dialogą ir operatyviai organizuoti pagalbą gyventojams, norintiems investuoti į paveldotvarką“, – sako Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Adomas Bužinskas.

Restauratorius ir menotyrininkas Dr. J. Blažiūnas taip pat yra Vilniaus Universiteto Komunikacijos fakulteto Skaitmeninių kultūrų ir komunikacijos katedros docentas, nuo 2016 m. ėjo Lietuvos literatūros ir meno archyvo direktoriaus pareigas, buvo Kultūros ministerijos ministro patarėju.

„Bendra visų paveldo apsaugos institucijų veikla turėtų būti lyg gerai suderintas orkestras. Jame atskiro solisto vaidmuo nors ir nedidelis, tačiau bendras skambesys teikia viltį. Siekiant išsaugoti sostinės istorinio centro unikalumą ir grožį, svarbu užtikrinti tiek sklandų tarpinstitucinį bendradarbiavimą, tiek kurti pasitikėjimu grįstą ryšį su senamiesčio gyventojais“, – sako J. Blažiūnas.

VšĮ Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra yra atsakinga už Vilniaus istorinio centro – UNESCO pasaulio paveldo objekto – stebėseną, apsaugą ir tvarkybą. Agentūra bendradarbiauja su valstybės institucijomis bei savivaldybe kultūros paveldo išsaugojimo klausimais, administruoja Vilniaus paveldotvarkos programą, konsultuoja gyventojus nekilnojamųjų kultūros paveldo vertybių priežiūros, tvarkybos, apsaugos klausimais.

Komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt