Europos robotikos čempionate pasirodžiusioms vilniečių moksleivių komandoms skirtos stipendijos

Nuotr. S. Žiūros

Palaikymą Ukrainai Europos robotikos čempionate išreiškusioms vilniečių moksleivių komandoms – „Lituanica X“, „Lituanica PlumBlum“ ir „Lituanica – Vilnius Lyceum Robotics“ – skirtos Vilniaus miesto savivaldybės stipendijos edukacinėms veikloms. Komandoms iš viso skirta 3 tūkst. Eur.

„Moksleiviai čempionate išreiškė palaikymą Ukrainai ir ryžtingai atstovavo tvirtą Vilniaus, visos Lietuvos poziciją. Puikiai žinome, kad negali būti jokių draugysčių su agresoriumi, jokių nuolaidų – tiek politikoje, tiek robotikos varžybose. Džiaugiuosi augančia drąsių lietuvių karta, kuriai šis laisvės ir žmogiškumo principas yra aukščiau asmeninių pasiekimų“, – sako Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas.

Moksleivių robotikos komanda „Lituanica X“, kurios vienas iš narių yra ukrainietis, Europos robotikos čempionate Italijoje boikotavo Rusijos komandą ir atsisakė būti viename aljanse.

Nors boikotas reiškė tik vieną įskaitytą pralaimėjimą robotų varžybų lauke, teisėjų sprendimu, automatiškai panaikino galimybę startuoti Pasaulio robotikos čempionate Hiustone, JAV. Šiai komandai skirta 1 tūkst. Eur dydžio stipendija už žmogiškumą ir drąsą atstovauti Vilniaus vertybėms.

Čempionate taip pat dalyvavusioms komandoms „Lituanica PlumBlum“ ir „Lituanica – Vilnius Lyceum Robotics“, kurių čempionato burtai nesuvedė į aljansą su Rusijos komanda, skirtos 1 tūkst. Eur dydžio stipendijos už Vilniaus miesto vardo garsinimą.

Komanda „Lituanica PlumBlum“ geriausiai pasirodė robotų varžybų lauke, o komanda „Lituanica – Vilnius Lyceum Robotics“ teisėjų pripažinta verčiausia vykti varžytis į JAV. Pasaulio robotikos čempionatas vyks Hiustone balandžio 17–20 d.

Nuotr. S. Žiūros

Komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt