Vilniaus mieste neliks kaimiškų vietovių pavadinimų

Sauliaus Žiūros nuotr.

Vasario mėnesį Vilniaus miesto savivaldybė vykdė apklausą dėl Adresų registre dar užsilikusių kaimiškų vietovių pavadinimų išregistravimo. Didžioji dauguma apklausos dalyvių pritarė Vilniaus mieste esančių kaimiškų vietovių pavadinimų išregistravimui.

Apklausoje dalyvavo 964 gyventojai. Apklausa vyko interneto svetainėje ebalsavimas.vilnius.lt. Gyventojai balsuoti galėjo ir raštu seniūnijose

Apklausoje buvo kviečiami dalyvauti tų seniūnijų gyventojai, kurių teritorijoje yra išlikę buvusių kaimiškų vietovių: Verkių, Antakalnio, Naujosios Vilnios, Rasų, Naujininkų, Panerių, Grigiškių, Fabijoniškių, Justiniškių, Pašilaičių, Pilaitės. 

Dalyviai turėjo identifikuotis per elektroninius valdžios vartus, todėl balsavo tik deklaravę savo gyvenamąją vietą tose teritorijose. Gyventojų buvo klausiama: ar sutinkate, kad konkrečios vietovės pavadinimas (buvo įrašytas pavadinimas) būtų panaikintas? 

Antakalnio seniūnijoje kaimiškų vietovių vardų panaikinimui pritarė 90 proc. dalyvavusių apklausoje, Fabijoniškių – 74 proc., Justiniškių – 91 proc., Naujininkų – 74, Naujosios Vilnios –  79 proc., Panerių ir Rasų seniūnijose – 88 proc., Pašilaičių ir Pilaitės – 69 proc., Verkių – 83 proc.

Kitoks klausimas buvo pateiktas dėl Grigiškių seniūnijai priklausančių Salų ir Neravų kaimiškų vietovių.  Apklausos metu gyventojai galėjo išreikšti savo nuomonę, kuriai – Grigiškių miesto ar Vilniaus miesto – turėtų būti priskirtos Salų ir Neravų kaimų gyvenamųjų vietovių teritorijos. 61 proc. pritarė šių gyvenamųjų vietovių panaikinimui ir prijungimui prie Vilniaus miesto savivaldybės. 

Pagal apklausos duomenis bus parengtas sprendimas dėl Vilniaus miesto gyvenamųjų vietovių panaikinimo bei jų ribų pakeitimo ir patvirtinti teikiamas Vilniaus miesto savivaldybės Tarybai, vėliau duomenys bus perduoti Lietuvos Respublikos Vyriausybei. Vyriausybės nutarimu bus panaikintos kaimiškųjų vietovių pavadinimai, kurie  bus  panaikinti ir iš Adresų registro. 

„Gyventojams dėl to nesikeis nei gatvių ar teritorijų priežiūra, nei socialinės, švietimo ar kitos gyventojų gaunamos paslaugos. Šių teritorijų jau seniai negalima vadinti kaimiškomis, nes jose per pastaruosius dvidešimt metų vyksta intensyvi plėtra. Tikriausiai daugelis čia gyvenančiųjų net nežino, kad kažkur registruose dar likę kažkada buvusio kaimo pavadinimas“, – sako Vilniaus miesto savivaldybės Žemės tvarkymo ir GIS poskyrio vedėja Gaiva Auglienė. 

Adresų registre Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje yra likę 92 kaimai ir viensėdžiai, tokie, kaip Pilaitės, Pašilaičių, Tarandės, Mažųjų Gulbinų ir kt. Vien Pilaitės seniūnijoje tokių kaimiškų gyvenamųjų vietovių yra 15. 

Šios vietovės prie Vilniaus miesto teritorijos buvo prijungtos dar 1995-1996 m. Tačiau Registrų centro Adresų registro vidinėse duomenų bazėse jos liko kaip kaimo gyvenamosios vietovės su savo pavadinimais, nes įstatymų nustatyta tvarka nebuvo panaikintos ir išregistruotos. 

Komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt