Vilniuje bus tvarkomi viešieji tualetai, jais bus galima naudotis nemokamai

Nuo balandžio mėn. vilniečiai ir sostinės svečiai galės nemokamai naudotis Vilniaus miesto savivaldybei priklausančiais viešaisiais tualetais. Vilniaus miesto Taryba šiandien pritarė sprendimui panaikinti anksčiau galiojusį 30 eurocentų vienkartinį mokestį. Taip pat per artimiausius dvejus metus planuojama suremontuoti esamus ir pastatyti naujų viešųjų tualetų. Gyventojams ir sostinės svečiams  juos rasti bus patogiau – visos vietos pažymėtos ir Google žemėlapyje.

Vilniaus miesto savivaldybei šiuo metu priklauso 17 viešųjų tualetų: 7 iš jų – automatiniai, 10 – kanalizuoti. Už naudojimąsi jais per metus vidutiniškai surenkama apie 28 tūkst. Eur. Anot savivaldybės atstovų, šios lėšos padengia tik apie 7,6 proc. tualetų eksploatacijos ir priežiūros išlaidų.

„Dabar gyventojams ir miesto svečiams bus tikrai patogiau – atsiras daugiau viešųjų tualetų, esami bus sutvarkyti. Atsižvelgėme į gyventojų pastabas dėl nepatogios atsiskaitymo sistemos – kai kuriuose viešuosiuose tualetuose buvo galima atsiskaityti tik grynaisiais, naujesniuose – ir banko kortelėmis. Tai nebuvo patogu nei miestiečiams, nei mums, šių lėšų administratoriams, todėl šio mokesčio atsisakėme“, – kalbėjo Vilniaus miesto savivaldybės Miesto aplinkos skyriaus vedėjas Gintautas Runovičius.

30 centų mokestis išliks tik į transporto laukimo paviljonus integruotuose tualetuose, kuriuos įrengė ir administruoja UAB „JCDecaux Lietuva“.

Savivaldybė nusprendė nepratęsti sutarčių su anksčiau viešuosius tualetus prižiūrėjusiomis įmonėmis. Nuo šių metų balandžio viešųjų tualetų priežiūra patikėta savivaldybės valdomai bendrovei „Grinda“. Artimiausiu metu bendrovė planuoja atlikti visų Vilniaus miesto savivaldybės valdomų viešųjų tualetų kosmetinį remontą, didesnis dėmesys bus skiriamas ir kasdienei tualetų priežiūrai. Per ateinančius dvejus metus kanalizuotuose tualetuose planuojama įrengti automatizuotą kabinų valymą – po kiekvieno apsilankymo tualetas bus automatiškai išplaunamas.

Gyventojų ir miesto svečių patogumui planuojama plėsti viešųjų tualetų tinklą. Per ateinančius dvejus metus planuojama pastatyti 14-ka automatinių viešųjų tualetų. Jie bus įrengti Vingio parke, Valakupių I ir Valakupių II paplūdimiuose, šalia Rasų kapinių, Polocko g., Odminių g., Konstantino Sirvydo, Lazdynų Pelėdos, Pelesos g. skveruose, Bazilijonų, Kauno gatvėse, prie Subačiaus gatvės apžvalgos aikštelės, Olandų gatvėje, Misionierių soduose.

Automatiniai viešieji tualetai dirbs visą parą, kiti – pagal numatytą darbo laiką.

Visų tualetų vietas galima rasti ir Google žemėlapiuose.

Viešųjų tualetų priežiūrai savivaldybė skiria apie 400 tūkst. Eur per metus.

Komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt