Vilniuje lankysis pasaulinė kraštovaizdžio architektė Martha Schwartz

Balandžio 29 d. 16:00-17:30 val. Nacionalinėje dailės galerijoje, Vilniuje vyks kraštovaizdžio architektės, edukatorės ir klimato kaitos aktyvistės Martha Schwartz paskaita „Klimato kaita ir urbanistinio kraštovaizdžio svarba“ (angl. Climate change and the importance of urban landscape). Paskaita yra nemokama, renginys vyks anglų kalba su vertimu į lietuvių kalbą. Vietų skaičius ribotas, tad norintys dalyvauti kviečiami registruotis: https://forms.office.com/e/1p5Kw4iS5P 

Martha Schwartz jau daugiau kaip 40 metų vadovauja kraštovaizdžio architektūros įmonei „Martha Schwartz Partners“. Šios įmonės darbus rasime visame pasaulyje. Tiesa, vieną iš M. Schwartz architektų darbų galime rasti ir Vilniuje – tai ties Rinktinės g. 3 ir 5 įrengtas pasažas. Kaip rašoma agentūros puslapyje, kuriant šios erdvės dizainą pagrindiniu įkvėpimu tapo besikeičiantis Vilniaus topografinis kraštovaizdis – Gedimino pilies kalnas, upės prieigų žemumos ir vėl kylantys kalvų šlaitai keliaujant į Šiaurinę miesto dalį. 

Martha Schwartz aktyviai pasisako už miesto viešųjų erdvių svarbą kuriant miestus, kurie vis labiau turi būti atsparūs tokiems klimato kaitos keliamiems iššūkiams, kaip karščio ir sausros bangos, oro tarša ar potvyniai. Jos įkurta nevyriausybinė organizacija „Mayday.Earth“ siekia skleisti žinią apie naujausius inžinerinius sprendimus skirtus kovai su besikeičiančiu klimatu. M. Schwartz taip pat dėstytojauja Harvardo Universiteto Dizaino Magistrantūros Mokykloje.
„Labai džiaugiuosi, kad Martha Schwartz atvyksta į Vilnių. Tai bus dovana ne tik Vilniaus architektų bendruomenei, bet ir miestiečiams, kuriems vis labiau rūpi viešųjų erdvių kokybė. Kviečiu visus susitikti pirmadienio pavakarę Nacionalinėje dailės galerijoje diskusijai apie ateities miestus ir ypatingą žaliųjų erdvių vaidmenį juose. Tai puiki proga įsikvėpti ir pasikalbėti kaip M. Schwartz patirtį ir idėjas galėtume pritaikyti savo mieste“, – sako vyriausioji miesto architektė Laura Kairienė. 

Paskaitos partneriai

 

 

 

 

 

M. Swartz paskaita – dalis Vilniaus – Žaliosios Europos sostinės 2025 programos dalis.