„Atliekų kultūra“ egzaminas 2024

2024-04-25 jau penktą kartą Lietuvoje vyks „Atliekų kultūra“ egzaminas! Visiems Lietuvos gyventojams bus suteikta  galimybė specialioje platformoje pasitikrinti žinias sprendžiant egzamino testus atliekų tvarkymo, rūšiavimo, perdirbimo, atliekų mažinimo klausimais.

Tik gyvendami atsakingai, sąmoningai tvarkydami atliekas ir rūpindamiesi savo aplinka, galime užtikrinti geresnį gyvenimą mums bei ateities kartoms. Šis egzaminas ne tik pagilina žinias atliekų tvarkymo srityje, bet ir parodo, kur gali tobulėti!

Egzamino testai bus parengti trims amžiaus grupėms: 1-4 kl., 5-10 kl., 11 kl. ir vyresniems. Taigi, egzaminas skirtas visiems. Savo jėgas bus galima išbandyti internete – prisiregistravus ir prisijungus svetainėje.

Kaip ir ankstesniais metais registruotis egzaminui reikės tik naujiems dalyviams – bus sukuriama asmeninė paskyra, kurioje bus galima matyti savo rezultatus, atsisiųsti diplomą. Mokytojai galės užregistruoti mokinius bei matyti jų rezultatus. Egzamine registruotis galės ir įmonės. Egzamine jau dalyvavę asmenys be registracijos galės iš karto prisijungti prie asmeninės paskyros naudodami tuos pačius prisijungimo duomenis, o juos pamiršus reikės tik paspausti „priminti slaptažodį“.

Siekiant, kad „Atliekų kultūra“ egzaminą spręstų kuo daugiau Lietuvos gyventojų, informacija apie šį projektą bus viešinama įvairiose visuomenės informavimo priemonėse – naujienų  portaluose, socialiniuose tinkluose.

„Atliekų kultūra“ Egzaminą organizuoja UAB „VAATC“. Projektą globoja – Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija. Projekto partneriai – Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir  sporto ministerija, šalies regioniniai atliekų tvarkymo centrai: Utenos RATC, Panevėžio RATC, Klaipėdos RATC, Kauno RATC, Šiaulių RATC, Alytaus RATC, Telšių RATC, Tauragės RATC.

Kviečiame dalyvauti!