„Auksinė mediko širdis“ – apdovanoti labiausiai nusipelnę sostinės gydytojai, slaugytojai ir sveikatos apsaugos darbuotojai

Nuotr. S. Žiūros

Vilniaus Rotušėje 16-ą kartą įteikti „Auksinės mediko širdies“ apdovanojimai labiausiai sveikatai nusipelniusiems gydytojams, slaugytojams ir sveikatos apsaugos darbuotojams. Pirmą kartą išrinktas ir sostinės sveikatos sektoriaus metų lyderis.

„Didžiausia šalyje medicinos darbuotojų bendruomenė yra būtent Vilniuje – sostinėje dirba daugiau nei 3 tūkst. gydytojų ir virš 5 tūkst. slaugytojų. Džiaugiuosi, kad vis augant ir plečiantis miestui, mes jau 16-us metus darbų gausoje surandame laiko pasidžiaugti, padėkoti vieni kitiems už atsidavimą, empatiškumą bei rūpestį pacientais. Nors didžiausią prasmę dirbant sveikatos srityje kuria pačių vilniečių padėkos, šilti žodžiai ar apkabinimai, savivaldybės dėmesys ir bendruomenės subūrimas balandžio mėnesį, kai minima Pasaulinė sveikatos diena ir Medicinos darbuotojų diena, yra graži tradicija ir galimybė miesto šeimininkams motyvuoti tuos, kurie padeda gyventojams kasdien“, – apdovanojimų ceremonijos metu sakė Vilniaus miesto vicemerė Simona Bieliūnė.

„Auksinės mediko širdies“ miniatiūromis ir Vilniaus miesto savivaldybės mero padėkomis apdovanoti 10 sostinėje veikiančių sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų. Padėkas gavo ir likę apdovanojimų kandidatai, kurių iš viso buvo 39.

Nuotr. S. Žiūros

Metų gydytojai – atsidavę savo kilnaus darbo misijai

Apdovanojimas, už paliatyvios pagalbos tiekimą itin jautriai pacientų grupei, kuriai reikalingas ypatingas dėmesys, atsidavimas bei empatiškumas, skirtas Editai Raičinskienei, VšĮ Centro poliklinikos Slaugos, paliatyviosios medicinos ir socialinių paslaugų klinikos šeimos gydytojai: „Dirbant šioje srityje reikia turėti nemažai stiprybės, tačiau svarbiausia – pacientų ir jų šeimų narių pasitikėjimas. Tai džiugina, įkvepia darbui net ir labai sunkiose situacijose, kada vienas negali nieko padaryti, o būtina dirbti drauge“.

„Auksinė mediko širdis“ už nuopelnus akušerijai ir ginekologijai, už begalinį atsidavimą savo profesijai, aukštą kvalifikaciją bei indėlį motinystei ir moterų sveikatos priežiūrai, įteikta Dalytei Ulevičienei, VšĮ Šeškinės poliklinikos gydytojai akušerei-ginekologei: „Kadangi jau kelis metus neskaitau pacientų apie savo darbą paliktų atsiliepimų, kolegos padėkas išsako už juos. Tad ir gauti šį apdovanojimą reiškia itin daug“.

Išskirtinis įvertinimas, už nuoširdų, ilgametį atsidavimą profesinei veiklai, sąžiningą ir rūpestingą darbą bei organizacijos vertybių puoselėjimą, taip pat skirtas Laurynui Bukelskiui, VšĮ Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro Ūmios psichiatrijos skyriaus vedėjui, gydytojui psichiatrui-psichoterapeutui.

„Kad ir kiek stipriai besidomėtume psichikos sveikatos tema, vis tiek atrastume dalykų, apie kuriuos dar nežinojome. Dėl to šiame darbe gali būti nemažai streso, tačiau visos komandos, administracijoje dirbančių vadovų pastangomis džiaugiuosi į darbą eidamas tik su geromis emocijomis“, – atsiimdamas apdovanojimą sakė 2023 metų gydytoju tapęs L. Bukelskis.

Metų slaugytojai – diegia naujoves ir savo žiniomis dalinasi su jaunimu

Neringa Skvereckaitė, VšĮ Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Nervų ligų skyriaus vyresnioji slaugos administratorė, bendrosios praktikos slaugytoja, „Auksine mediko širdimi“ apdovanota už aktyvumą, nuolatinį siekį tobulėti, imlumą naujovėms ir skatinimą diegti pažangiausias slaugos technologijas paciento priežiūroje, aukštų darbo kokybės bei etikos standartų paisymą savo darbe.

„Kiekviena diena darbe atneša kažką naujo, tad ir į darbą einu kaip į šventę. Padėkos verti ir skyriaus kolegos, kadangi dirbti be jų nebūtų taip malonu. Dėkoju už įvertinimą – tai man reiškia itin daug“, – sakė 2023 metų slaugytoja tapusi N. Skvereckaitė.

Apdovanojimas, už atsidavimą, lojalumą ir pasišventimą darbui ir visai įstaigos bendruomenei, nuolatinį profesinį tobulėjimą ir kompetencijų, patirties dalijimąsi su medicinos studentais, įteiktas Valentinai Gromykienei, VšĮ Vilkpėdės ligoninės Priėmimo ir konsultacijų skyriaus Priėmimo poskyrio bendrosios praktikos slaugytojai, kuri įstaigoje dirba jau virš 40 metų: „Dirbu su pacientais, kuriems reikia atlikti sudėtingus žaizdų perrišimus. Kiekvieną išklausau, jei nerimauja dėl skausmo ar procedūros, nuraminu ir labai džiaugiuosi, kai tos žaizdos užgyja“.

Už profesionalumą, ilgametę darbinę praktiką, aktyvų įstaigos organizacinės kultūros puoselėjimą, už visuomeniškumą, kūrybiškumą, nuolatinį mokymąsi ir patirties perdavimą jauniesiems kolegoms įvertinta ir Nijolė Dzygalienė, VšĮ VUL Santaros klinikų Vaikų ausų, nosies, gerklės ligų skyriaus vyresnioji slaugytoja-slaugos administratorė.

„Prisimenu, kai tik pradėjau dirbti ligoninėje, kolektyve buvo tradicija jauniems darbuotojams padovanoti knygą. Mano gautoje buvo palinkėjimas – tegul darbas teikia džiaugsmą, o pacientams grąžina sveikatą. Džiaugiuosi dirbdama slaugytoja, nes šis palinkėjimas pildosi kiekvieną dieną“, – sakė 2023 metų slaugytoja tapusi N. Dzygalienė.

Metų sveikatos apsaugos darbuotojai – rūpinasi tiek pacientais, tiek kolegomis

„Auksine mediko širdimi“ už begalinį rūpestį, empatiją ir profesionalumą, už dalyvavimą įvairiuose projektuose, seminaruose, nuolatinį profesinį tobulėjimą, domėjimąsi naujovėmis bei naujais gydymo būdais apdovanota Aleksandra Mežanec, VšĮ Karoliniškių poliklinikos kineziterapeutė.

„Pacientai mano kabineto duris praveria nedrąsiai, tačiau išeidami ne tik dėkoja, bet sako „iki pasimatymo“. Tai, žinoma, pastebi ir kolegos – visiems medicinos darbuotojams noriu palinkėti valios daugiau pajudėti ir pasitempti“, – sakė 2023 metų sveikatos apsaugos darbuotoja tapusi A. Mežanec.

Apdovanojimas, už atsidavimą darbui, savarankiškumą, dėmesingumą, atsakomybę rūpinantis kolegų ir pacientų gerove, už nuoširdų, empatišką bendravimą bei gebėjimą įkvėpti kitus, įteiktas Galinai Griadovskajai, VšĮ Vilniaus miesto klinikinės ligoninės I-ojo kardiologijos skyriaus slaugytojo padėjėjai: „Darbui įkvepia ne tik šeima, dukros, bet ir kolegos. Kai supa tokie draugiški žmonės, malonu dirbti – jų palaikymą jaučiu kiekviename žingsnyje“.

Už paslaugumą, draugiškumą, atsidavimą darbui, jautrumą bendraujant su pacientais, jų artimaisiais ir kolegomis, aukštų darbo kokybės bei etikos standartų paisymą savo darbe, apdovanotas Pavel Deniuš, VšĮ Vilkpėdės ligoninės I palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus pagalbinis medicinos darbuotojas: „Nepaisant sunkaus darbo, kiekvieną dieną reikia pasitikti su šypsena, dalintis gerumu ir šiluma. Pozityvumas, nuoširdumas teikia labai daug stiprybės“.

Metų lyderis – Giedrius Bernotavičius

Pirmą kartą „Auksinės mediko širdies“ apdovanojimas įteiktas ir sostinės sveikatos sektoriaus Metų lyderiui. Juo tapo Giedrius Bernotavičius, VšĮ VUL Santaros klinikų vaikų ortopedijos ir traumatologijos skyriaus vedėjas, gydytojas ortopedas-traumatologas, kuris apdovanojimų ceremonijoje negalėjo dalyvauti dėl užsitęsusios operacijos.

G. Bernotavičiui apdovanojimas skirtas už profesionalumą, dėmesį ir rūpestį pacientais, už sunkių patologijų gydymą ir inovatyvių chirurginių technikų taikymą vaikų ortopedijoje, lyderystę telkiant ir ugdant kolegas dėl pacientų gerovės.

Komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt